Radomsko, Łódzkie 15.4o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Radomsku

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku w poniedziałkowe przedpołudnie zorganizowano zajęcia dla przedszkolaków w ramach odbywającej się kampanii społecznej. Jej inicjatorem jest Instytut Książki pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek”, promującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

26 listopada liczna grupa przedszkolaków z Radomska spędziła ciekawie i bardzo aktywnie czas na zajęciach w bibliotece, które prowadził znany opowiadacz Mateusz Świstak. Dzieci bardzo szybko zaangażowały się do wspólnej zabawy. W zajęciach uczestniczyła grupa trzylatków. Dzieci spotkały się również z postaciami z bajek. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Na zakończenie najmłodsi dostali małe upominki ułatwiające czytanie, między innymi zakładkę do książki.

„Mała książka - wielki człowiek” to impreza czytelnicza, która realizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, której inicjatorem jest Instytut Książki. Jej głównym celem jest zachęcenie rodziców i dziadków do czytania dzieciom książek oraz pokazanie, m.in. przez takie zajęcia, jak ogromną rolę w życiu dziecka odgrywa czytanie im i że można to robić w niesztampowy sposób. To również zachęta do odwiedzenia biblioteki wspólnie z dzieckiem i uczenie dobrych nawyków.

- Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Akcja jest ogólnopolska i zainteresowanie jest bardzo duże, zwłaszcza wśród bibliotek, dlatego postaraliśmy się wziąć udział w tego typu przedsięwzięciu. Jest to taki event, na który zaprosiliśmy dwie grupy 3-latków. Pan Mateusz Świstak był opowiadaczem, prowadził przeróżne zabawy. W ten sposób próbował wprowadzić dzieci w świat literatury, książki i przybliżyć im znane wiersze dla najmłodszych. Jednocześnie robił to uruchamiając wyobraźnię dzieci oraz wszelkie zmysły. Chcielibyśmy też zachęcić te najmłodsze dzieci do czytania. Uważamy, że maluchy mają ogromny potencjał i chcemy żeby kontakt z książką rozpoczęły jak najwcześniej
- mówiła Renata Barwaśna – Kowalczyk, kierownik Oddziału dziecięcego w bibliotece.

Dziecięce książki nie tylko uczą, ale również rozwijają umysł, zwiększają zasób słów i rozbudzają wyobraźnię. A wspólne czytanie to okazja to spędzenia czasu razem i wzmocnienia więzi.

komentarze