Kamieńsk: bezpłatna sterylizacja, kastracja i czipowanie zwierząt

Kamieńsk: bezpłatna sterylizacja, kastracja i czipowanie zwierząt Fot. pixabay.com

Po raz kolejny Rada Miejska w Kamieńsku, na wniosek burmistrza wprowadziła program dobrowolnego wykonania nieodpłatnych zabiegów sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów, które posiadają właścicieli lub opiekunów zamieszkałych na terenie Gminy Kamieńsk. Działania te mają na celu ograniczenie bezdomności zwierząt.

W  celu skorzystania z bezpłatnych zabiegów należy:

1) Złożyć w Urzędzie Miejskim w Kamieńsku wniosek o wydanie skierowania na zabieg sterylizacji – kastracji – czipowania – zgodnie z załączonym wzorem. Do wniosku należy załączyć kolorowe zdjęcie psa lub kota (2 szt.)

2) Po otrzymaniu skierowania na zabieg należy skontaktować się z gabinetem weterynaryjnym wskazanym w skierowaniu, celem omówienia szczegółów i terminu zabiegu.

Ilość bezpłatnych zabiegów sterylizacji lub kastracji na jednego właściciela/opiekuna zwierzęcia w bieżącym roku wynosi nie więcej niż dwa.

Warunkiem sfinansowania przez Gminę zabiegu sterylizacji/kastracji jest wyrażenie zgody na elektroniczne oznakowanie zwierzęcia za pomocą czipu (nie dotyczy zwierząt  już oznakowanych). Zabieg ten wykonywany jest bezpłatnie.

Wniosek o wykonanie zabiegów dostępny jest w załączniku poniżej.

Więcej o:
powiat radomszczański kamieńsk gmina kamieńsk kastracja czipowanie sterylizacja zwierzęta

Załączniki

wniosek.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE