Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku dobiegła końca

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku dobiegła końca Fot. UM Radomsko

Radni obecnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Radomsku spotkali się w sali obrad urzędu miasta po raz ostatni. Zaczęli bardzo aktywnie, później przyszedł czas pandemii koronawirusa, a dziś przyszedł czas na podsumowania i wnioski.

W ostatniej sesji MRM udział wzięli również prezydent Jarosław Ferenc i opiekun z „dorosłej” rady – radny Piotr Lisowski.

- Chciałbym podziękować za zaangażowanie w pracę na rzecz miasta i jego młodzieży. Jestem szczerze mówiąc pod wrażeniem, że w tak młodym wieku jest tak duża chęć obywatelskiego działania i liczę, że jeszcze nie raz spotkamy się i będziemy rozmawiać o losach naszego miasta - mówił do młodych radnych prezydent Jarosław Ferenc.

- Zachęcam oczywiście do dalszego, tak aktywnego, uczestnictwa w życiu Radomska i przypominam o tym, że właśnie jesteśmy w trakcie sporządzania Strategii Miasta i liczymy również na wasze propozycje, które mogłyby zawrzeć się w tym dokumencie – dodał prezydent.

Z rąk przewodniczącego MRM Rocha Rochowskiego każdy z radnych tej kadencji otrzymał pamiątkowy dyplom. Radny Lisowski - opiekun rady, przygotował natomiast dla swoich podopiecznych pamiątkowy plakat, oprawiony w ramkę, ze zdjęciami radnych mijającej właśnie kadencji.

- Egzemplarz jest tylko jeden i nie jest to przypadkowe. Mam nadzieję, że będzie pretekstem do wspólnych spotkań w obecnym gronie - tłumaczył Piotr Lisowski.

Następnie radni przystąpili do przygotowywania apelu do przyszłych radnych, zawierającego propozycje działań, których ze względu na pandemię nie udało się zrealizować w obecnej kadencji.

Rada trzeciej kadencja może, ale nie musi, wziąć pod uwagę prośby mijającej kadencji. Jak mówił na sesji wiceprzewodniczący Mateusz Patalan, celem jest zachowanie ciągłości działań Młodzieżowej Rady Miasta. Wśród propozycji znalazły się takie działania jak: organizacja turnieju debat oksfordzkich, debata o Budżecie Obywatelskim, dalsze prowadzenie Radomszczańskiego Głosu Młodzieży, młodzieżowe targi pracy czy przeprowadzanie większej liczby akcji charytatywnych.

Wybory do kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się 21 października i przeprowadzane będą osobno w każdej ze szkół - szkoły podstawowe dysponują po jednym mandacie, a na każdą szkołę ponadpodstawową mandaty przypadają trzy.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko młodzieżowa rada miasta koniec kadencji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE