„Jysk” wspiera walkę z koronawirusem. Pomoc dotarła m.in. do Radomska i Radziechowic

„Jysk” wspiera walkę z koronawirusem. Pomoc dotarła m.in. do Radomska i Radziechowic Fot. JYSK

Pracownicy sklepów JYSK oraz centrum dystrybucyjnego aktywnie zaangażowali się w pomoc lokalnym społecznościom, dostarczając najpotrzebniejsze wsparcie. Do szpitali trafiły tekstylia m.in. ręczniki, koce, pościele oraz meble w tym biurka i krzesła biurowe.  W ubiegłym tygodniu załoga gdańskiego sklepu dostarczyła do hospicjum 100 bawełnianych prześcieradeł, które posłużą do uszycia maseczek. Wsparcie otrzymały również Domy Pomocy Społecznej w Radomsku i Radziechowicach.

- Zamknięte zostały dwa domy pomocy społecznej – w Radomsku i Radziechowicach, w których łącznie przebywa ponad 100 podopiecznych z grupy najbardziej narażonej na powikłania choroby COVID 19, osoby w podeszłym wieku, schorowane. Pracownicy zostali skoszarowani. Bezzwłocznie postanowiliśmy wesprzeć personel i pensjonariuszy podczas tego trudnego dla nich czasu, przekazując m.in. pościel, koce i ręczniki - mówi Agnieszka Poteralska, Koordynator ds. Kadr i Płac w Centrum Dystrybucyjnym w Radomsku.

Dzięki błyskawicznej reakcji i zaangażowaniu pracowników firmy „Jysk”, pomoc otrzymały już Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpital Powiatowy w Radomsku, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Gminny Ośrodek Kwarantanny w Gronowie Elbląskim, Dom Pomocy Społecznej w Radomsku, Dom Pomocy Społecznej w Radziechowicach, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus jysk pomoc jysk koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE