Już za tydzień! Gala „Tymex Boxing Night” w Radomsku

Fot. mat. organizatora

Zaczynamy wielkie odliczanie, pozostało już tylko 7 dni do pierwszego gongu zawodów. A w nich prócz pasjonującego widowiska sportowego również całe jego pozasportowe tło - historie walk o marzenia, pojedynków z samym sobą i sportowej zemsty. Cały wachlarz emocji towarzyszących jednemu wydarzeniu. Tak zapowiada nam się 19 Tymex Boxing Night, który już 26 listopada wyłoni w miejskiej hali sportowej w Radomsku zwycięzców i przegranych 7 bokserskich starć.

Tak dużej imprezy sportowej w Radomsku chyba jeszcze nie było, a najwytrwalsi obserwatorzy radomszczańskiego sportu musieliby daleko sięgać pamięcią do czasów, kiedy sportowe wydarzenie rozgrywane na naszych ziemiach transmitowane było w ogólnokrajowej i ogólnodostępnej telewizji.

Przed nami 7 zawodowych pojedynków zarówno doświadczonych, jak i młodych, głodnych sukcesu pięściarzy. Przed starciami zawodowców przed własną publicznością zaprezentują się również młodzi radomszczańscy sportowcy reprezentujący klub Nokaut.

W walce wieczoru wystąpi dobrze znany radomszczanom i wielu miłośnikom boksu w kraju Robert Parzęczewski, który zboczył nieco w swoim pochodzie po pas mistrza świata i szukać będzie teraz drogi powrotnej na ścieżkę swoich marzeń. Na drodze stanie mu sensacyjny zwycięzca walki o kontynentalny pas federacji IBO kategorii superśredniej, którą stoczył z niepokonanym do tej pory Niemcem Alexandrem Rigasem - Taras Golovoshchenko. Jeśli Parzęczewski wciąż myśli na poważnie o tytule mistrzowskim to musi tę walkę wygrać.

 

Kolejnym niezwykle obiecująco zapowiadającym się pojedynkiem jest przedostatnia walka wieczoru. Stoczył 42 walki w zawodowej karierze, 41 wygrał, 21 przed czasem, 1 zremisował. Przyszedł kwiecień roku 2019, kiedy to Andrew Robinson decyzją sędziów (2-1) podarował mu pierwszą zawodową porażkę, po 8 rundach wyrównanego i zaciętego pojedynku. Sędziowski werdykt przez ostatnie ponad 2 lata musiał mu spędzać sen z powiek i dlatego teraz, przed radomszczańską publicznością, Damian Jonak szukać będzie sportowej zemsty.

Miasto Radomsko jest dumnym partnerem wydarzenia - podczas transmisji na żywo w otwartej, ogólnopolskiej antenie TVP Sport bez problemu dostrzec będzie można wyeksponowane miejskie logotypy na ringu, telebimach, bokserskich spodenkach i banerach, a w przerwach transmisji emitowane będą spoty reklamowe dotyczące Radomska. Boks w Radomsku nie ma wieloletniej tradycji, jest jednak chyba najszybciej rozwijającą się w mieście dyscypliną sportową - Radomsko może pochwalić się trzema młodzieżowymi reprezentantkami Polski w boksie, młodzieżową Mistrzynią Polski (Julia Kalecińska, tytuł zdobyty w czerwcu 2021 r.) oraz licznymi sukcesami o randze wojewódzkiej (w Radomsku organizowane były Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w lutym tego roku - radomszczanom przypadły 3 tytuły mistrzowskie i 2. miejsce w klasyfikacji generalnej). Nie bez wpływu dla podjęcia decyzji o tej współpracy było również powodzenie jakim cieszyły się 3 edycje Radomszczańskiej Gali Sportów Walki - ostatnia miała miejsce w kwietniu 2019 r.

Gala odbędzie się w piątek, 26 listopada 2021 r. o godz. 20.00 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. św. Jadwigi Królowej w Radomsku. 

Kup bilet.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko tymex boxing night gala boksu radomsko robert parzęczewski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE