Już wkrótce wystawa „Witamy" w MDK

Już wkrótce wystawa „Witamy

Już od 25.02.2019 r. do 01.03.2019 r. w Miejskim Domu Kultury, mieszkańcy Radomska będą mogli zobaczyć wystawę prezentującą portrety ludzi z greckiej wyspy Lesbos, którzy od lat angażują się w pomoc uchodźcom i samych uchodźców.

Skala Sykamias to malownicza wioska, którą na stałe zamieszkuje ok. 150 osób. Piękno tej miejscowości zawsze przyciągało turystów, ale w ostatnich latach do małego portu przypłynęła liczba łodzi na niespotykaną dotąd skalę. Wiele z osób, które tu dotarły, uciekły przed wojną i prześladowaniami z miejsc takich jak Syria, Irak czy Afganistan. Zostały zmuszone do ryzykownych podróży przez Morze Egejskie w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Skala Sykamias znajduje się zaledwie 8 km od tureckiego wybrzeża, co czyni ją jednym z pierwszych europejskich portów, do którego docierają. To miejsce, jak w soczewce pokazuje obecny kontekst kryzysu uchodźczego w Europie.

Wystawie będzie towarzyszyła projekcja filmu dokumentalnego „Eldorado” a po niej goście z Warszawy – Aleksandra Fertlińska (Amnesty International Polska) oraz Umedakhon Bobojonova z Tadżykistanu (obecnie asystentka międzykulturowa z Fundacji dla Somalli) przedstawią obecną sytuację uchodźców i uchodźczyń w Polsce i odpowiedzą na nurtujące uczestników pytania związane z problematyką migracyjną.

Rozpoczęcie 25 lutego 2019 o godz. 17.00, w sali widowiskowej. Wstęp wolny.

Więcej o:
mdk radomsko amnesty international polska wystawa mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE