Już wkrótce straż miejska będzie mieć nową siedzibę

Urzędnicy z magistratu podpisali właśnie umowę, dzięki której była przychodnia lekarska na ul. Reymonta zostanie przystosowana do potrzeb strażników miejskich.

Urzędnicy z magistratu podpisali właśnie umowę, dzięki której była przychodnia lekarska na ul. Reymonta zostanie przystosowana do potrzeb strażników miejskich.Zadanie inwestycyjne nosi nazwę "Przebudowa i modernizacja budynku po byłej przychodni kolejowej na budynek strażnicy miejskiej".W nowej siedzibie strażników będzie wykonana instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie będzie doprowadzone instalacją zasilaną z kotłowni zlokalizowanej w budynku. Ponadto woda zostanie poprowadzona z przebiegającej nieopodal sieci wodociągowej. Strażnicy będą mieć także zapewnioną sieć telefoniczną i komputerową.

Wszystko ma być gotowe już w grudniu tego roku. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe WIKTOR. Firmę tę wyłoniono w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego.

Przebudowa i modernizacja byłej przychodni kolejowej jest częścią większej inwestycji, polegającej na rewitalizacji fragmentu ulicy Reymonta - od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ulicy Kolejowej. Szerzej pisaliśmy na ten temat w tym miejscu.

Inwestycja z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo oraz wizerunek tej części miasta Radomska. Jest to przecież pierwsze miejsce, które widzą goście przybywający do Radomska koleją.

Więcej o:
straż miejska siedziba budynek umowa bezpieczeństwo przystosowanie remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE