Już wkrótce finał IX edycji Festiwalu Poezji Niemieckiej

W środę 22 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku odbędzie się finał IX edycji Festiwalu Poezji Niemieckiej.

Foto: www.radomsko.edu.plW środę 22 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku odbędzie się finał IX edycji Festiwalu Poezji Niemieckiej.

Jest to cykliczna impreza o zasięgu powiatowym, skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. W tym roku festiwal odbędzie się po raz dziewiąty, i podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie mogą wystartować w trzech kategoriach - najpiękniejsza recytacja wybranego utworu w oryginale, najpiękniejsza interpretacja poetycka (poetyckie tłumaczenie na język polski) lub wykonanie jednego z wybranych utworów muzycznych z własnym podkładem.

Pierwszy etap festiwalu rozpoczął się już w listopadzie. Wówczas szkoły otrzymały od organizatorów regulamin, materiały pomocnicze w postaci wybranych wierszy poetów niemieckojęzycznych, a także teksty utworów muzycznych. Szkoły miały czas aby zgłosić swoich kandydatów i odpowiednio ich przygotować.

Rozstrzygnięcie wszystkich trzech kategorii konkursowych odbędzie się 22 lutego o godz. 11 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku (ul. Brzeźnicka 20). Laureaci (trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii) otrzymają cenne nagrody. Przewidziano także upominki dla ewentualnych osób wyróżnionych.

Organizatorem konkursu są nauczycielki języka niemieckiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. Warto dodać, że najpiękniejszą interpretację poetycką oceniać będą nauczycielki języka polskiego, oczywiście z tej samej szkoły.

Więcej o:
niemcy język niemiecki festiwal poezja zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 mechanik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE