Już w sobotę rowerzyści z Radomska utopią Marzana i powitają wiosnę

Już w sobotę rowerzyści z Radomska utopią Marzana i powitają wiosnę Fot. arch. redakcji

Działająca w Radomsku grupa Rowerowo.pl zaprasza na rowerowe powitanie wiosny. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się już w sobotę, 26 marca 2022 r. Tak, jak w minionych latach, zaplanowano topienie Marzana - męskiego odpowiednika Marzanny.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się o godz. 15.00 obok fontanny przy pl. 3 Maja w Radomsku.

- Po omówieniu spraw organizacyjnych, ruszymy barwnym rowerowym peletonem przez nasze miasto, do miejsca w którym pożegnamy zimę. Poprzednie imprezy pokazały, że posiadamy pokaźną grupę w Radomsku. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Gorąco zachęcam do zaangażowania się w imprezę. Bardzo mile widziane będą wszelkiego rodzaju wesołe, wiosenne ozdoby (własne lub roweru). Liczę na Waszą kreatywność. Niech szarą zimę pożegna kolorowy, wiosenny korowód – mówi Marcin Pachniewicz, organizator imprezy.

Program wydarzenia:

15:00 - 15:30 - Spotkanie przy fontannie. Omówienie zasad i trasy przejazdu. Zdjęcia, pogaduchy w gronie własnym oraz z mediami.

15:30 - 16:30 - Kolorowy przejazd przez miasto. Kolejno ulicami: Mineralna, Wyszyńskiego do ścieżki rowerowej, którą rowerzyści pojadą do Suchej Wsi. Następnie lasami do Klekowca i dalej na Topisz. Trasa może ulec zmianie, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

16:30 - przygotowania do pożegnania zimy i przywitania wiosny - czyli spalenia Marzana. Jeżeli to będzie możliwe (aura pozwoli) przewidziano symboliczne ognisko nad rzeką, aby upiec pierwszą wiosenną kiełbasę.

UWAGA:
- Powrót we własnym zakresie, według własnego zegarka i trasy
- Osoby niepełnoletnie tylko z opiekunami
- Cały czas bezwzględnie obowiązują przepisy ruchu drogowego! jeżeli zapali się czerwone światło na skrzyżowaniu - zatrzymujemy SIĘ!
- To nie wyścig, jedziemy wolno i uważnie, nikogo nie zostawiamy, przewidziane są postoje w celu zebrania się w jedną grupę (w przypadku podzielenia się peletonu)
- Prowiant we własnym zakresie.

Więcej o:
radomsko rowerowo.pl topienie marzana rowerzyści powitanie wiosny rowerowe powitanie wiosny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE