Już jutro egzaminy klas trzecich

W dniach 24-26 kwietnia uczniowie klas trzecich zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym.

W dniach 24-26 kwietnia uczniowie klas trzecich zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym.


Już jutro uczniowie klas trzecich przystąpią do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Jaki będzie jego przebieg? Otóż o godzinie 9.00 rozpocznie się test w historii i wiedzy o społeczeństwie. Będzie on trwał 60 minut. Potem 45 minutowa przerwa i gimnazjaliści rozpoczną półtoragodzinne rozwiązywanie zadań z języka polskiego.

 

W środę część matematyczno-przyrodnicza. Zacznie się ona o godz. 9. od części przyrodniczej (biologia, chemia, fizyka i geografia). Po godzinie przerwa 45 minut, a po niej 90 minut zmagań z matematyką.

W czwartek odbędzie się część językowa (angielski bądź niemiecki). Najpierw wszyscy uczniowie piszą przez 60 minut podstawę, a uczniowie, którzy się zdeklarowali po 45 minutach przerwy przystąpią do części językowej na poziomie rozszerzonym.

 

Jak uczniowie reagują na reformy, które idą z ich rocznikiem?

- Boję że się nie dostanę do wymarzonego liceum gdyż moim zdaniem egzaminy nie odzwierciedlają w pełni wiedzy. Zdaje mi się, że ministerstwo chce powoli z tego egzaminu gimnazjalnego zrobić małą maturę, naprawdę nie wiem czemu mają służyć te wszystkie reformy, tylko bardziej stresują uczniów - mówi Magda, z PG nr 5.

 

Trzymamy kciuki za trzecioklasistów!

Więcej o:
egzamin gimnazjalny szkoła uczniowie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE