Już jest - trzecia nowoczesna ekopracownia w I LO w Radomsku

Już jest - trzecia nowoczesna ekopracownia w I LO w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Nowy sprzęt komputerowy, mikroskopy, interaktywna tablica i wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych będzie służyć uczniom i nauczycielom I Liceum Ogólnokształcącego w nowej ekopracowni biologicznej. To już trzecia ekopracownia, jaką utworzono w I LO od 2016 roku, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach programu „Nasze Ekologiczne Pracownie”.

- Patrząc na trzecią już ekopracownię, która powstała w waszej szkole nie tylko cieszę się z faktu, że uczniowie będą mogli poszerzać swą wiedzę w nowoczesnych warunkach, ale jestem dumna z tego, że wasza szkoła potrafi korzystać z możliwości, jakie daje sięganie po zewnętrzne fundusze. To dzięki zaangażowaniu nauczycieli i dyrekcji można było pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zakup tych wspaniałych pomocy dydaktycznych do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii oraz na remont pracowni – mówiła wicestarosta powiatu radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska, która uczestniczyła w uroczystości otwarcia ekopracowni.

Najnowsza ekopracownia powstała w sali nr 5, która do tej pory pełniła funkcję pracowni biologicznej. Teraz będą tu prowadzone tu także zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka, biologia.

Podczas remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano podłogę w nowej pracowni. Istniejące stare dwuosobowe stoliki zamieniono na jednoosobowe stoliki uczniowskie, łatwe do ustawiania w różnych konfiguracjach, niezbędnych do pracy w kilkuosobowych grupach ćwiczeniowych. Do stolików zakupiono wygodne krzesła uczniowskie oraz szereg pomocy dydaktycznych do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii, m.in. mikroskopy, sprzęt pomiarowy i badawczy. Zakupiono i zamontowano nowoczesny projektor kompatybilny z tablicą interaktywną, przesuwaną tablicę akademicką, szereg plansz do nauki przedmiotów przyrodniczych. Pracownia wzbogaciła się również o nowoczesny komputer niezbędny do prowadzenia zajęć. Zakupiono także nowe szafy na pomoce dydaktyczne i sprzęt laboratoryjny, biurko dla nauczyciela oraz stół demonstracyjny. W oknach pracowni pojawiły się nowe rolety, odnowiono również stary parapet.

Autorkami i koordynatorkami projektu są wicedyrektor I LO Katarzyna Alama-Gębicz oraz nauczycielka fizyki i matematyki Beata Zając Turlejska.

Całkowity koszt zadania to 57 940 zł. Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wynosi 48 040 zł, środki z budżetu Powiatu Radomszczańskiego - 9 900 zł, ponadto 4 300 zł na remont zaplecza ekopracowni przekazała Rada Rodziców przy I LO

Uroczystość otwarcia ekopracowni była okazją do zaprezentowania przez uczniów ciekawych doświadczeń z zakresu biologii, chemii i fizyki. Młodzież wysłuchała także wykładu na temat prawidłowej segregacji śmieci.

Więcej o:
radomsko i lo radomsko ekopracownia ekopracownia i lo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE