Już dziś startuje festiwal „OPAL 2020”. W tym roku wirtualnie

Już dziś startuje festiwal „OPAL 2020”. W tym roku wirtualnie

W czwartek, 10 grudnia 2020 r. rozpoczyna się XXXV Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL”. Tegoroczna jego edycja, ze względu na obostrzenia sanitarne, przeprowadzana będzie w formie on-line.

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL jest jednym z największych przedsięwzięć kulturalnych organizowanych właśnie w Radomsku. Na stałe wpisał się w kalendarz harcerskich festiwali. Rokrocznie zrzesza około 1 000 młodych osób z całej Polski. W tym roku, festiwal odbędzie w dniach 10-12 grudnia, a wydarzenia będzie można zobaczyć w internecie.

W ramach Festiwalu odbywa się szereg konkursów zespołowych oraz indywidualnych, a także warsztaty.

- Nie chcemy narażać bezpieczeństwa harcerzy, a jednocześnie umożliwić wszystkim chętnym wzięcie udziału w przedsięwzięciu. W związku z powyższym tegoroczne przesłuchania odbywać się będą dzięki nagraniom zespołów chcących wziąć udział w Festiwalu – mówi szefowa Biura Festiwalu, pwd. Aleksandra Jabłońska.

Wszystko transmitowane będzie na stronach organizatora. Koncerty Finałowe również odbędą się w takiej formie. Przygotowane wcześniej scenariusze będą realizowane, jednak zamiast występów na żywo będą one odtwarzane.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad Festiwalem OPAL 2020.

HARMONOGRAM FESTIWALU OPAL 2020

Więcej o:
radomsko zhp radomsko festiwal opal radomsko opal 2020
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE