Julia Dróżdż z ogólnopolskim sukcesem

Uczennica Publicznego Gimnazjum nr 3 oraz członkini Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy" może pochwalić się zwycięstwem w konkursie "Historia jednej fotografii"

Uczennica Publicznego Gimnazjum nr 3 oraz członkini Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy" może pochwalić się zwycięstwem w konkursie "Historia jednej fotografii".


Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie. Konkurs adresowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych, a zadaniem uczestników było przygotowanie jednej fotografii, a następnie stworzenie wokół niej historii, która może dotyczyć miejsca, postaci, wydarzenia. Jak podkreślali organizatorzy, "interesujące historie są wokół nas, trzeba tylko spróbować je dostrzec i uchwycić".

Julia przygotowała pracę ph.: "Upalne lato, lipiec 2014. Venice (Wenecja)", z opisem:

"Dzień jak każdy inny w ciągu turystycznego roku. Tłumy zwiedzających przelewające się przez miasto niczym fala. Ludzie w drzwiach, na mostach, balkonach. Gondolierzy, wodne taksówki. Maski weneckie, tradycyjne stroje. Żar lejący się z nieba. Miasto na wodzie tętni życiem. Holendrzy, Japończycy, Francuzi, Niemcy, Polacy, Anglicy Włosi... Plątanina języków. I ono...zwykłe, niepozorne okno. A może niezwykłe? Zawilgotniała ściana z czerwonych cegieł wciąż podmywana przez wodę. Ciemne, zniszczone okiennice, niezbędne w ciągu upalnych dni. Drobne roślinki będące namiastką ogrodu. A może to zioła, magiczne zioła? Bazylia? Tymianek? Kolendra?...Przecież Włosi lubią zioła. Część z nich chyli się ku tafli wody. Czyżby przeglądały się w jej lustrze? Niezdarnie podciągnięte słomiane rolety, na których czas i klimat pozostawił ślad. Chronią przed słońcem, czy ciekawskim wzrokiem? Kto mieszka za tym oknem? Urzędnik? Gondolier? Taksówkarz, a może przewodnik? Starzy? Młodzi? Bogaci? Biedni? Nie wiem. Na pewno kochają rośliny. Czy właściciele okna są teraz w swym domu? Odpoczywają? Przebywają w pracy? Kiedy zamkną ciemne okiennice? Rano? Wieczorem? W nocy? Nie słychać głosów. Słychać tylko warkot silnika taksówki wodnej, szum spienionej wody i gwar tysięcy ludzi. Co okno widziało? Ile przeszło? Jak dużo okno może jeszcze znieść? Jak wiele osób zwróciło uwagę na to zwykłe, a jednocześnie niezwykłe okno? Kto zna odpowiedź na te pytania?"

Nagrodą główną w konkursie był e-book oraz książki. Julia jest uczennicą klasy II A.

Więcej o:
julia dróżdż młodzież dla europy historia jednej fotografii publiczne gimnazjum nr 3 w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE