Jubileuszowe X Dni Kina. Zobacz bogaty program wydarzenia

Już po raz dziesiąty w Radomsku zostaną zorganizowane Dni Kina. Jest to wydarzenie edukacyjne, którego celem jest popularyzowanie polskiego kina wśród młodzieży.

Już po raz dziesiąty w Radomsku zostaną zorganizowane Dni Kina. Jest to  wydarzenie  edukacyjne, którego celem jest popularyzowanie polskiego kina wśród młodzieży.
Jerzy Stuhr.foto.wikipedia.licencja publiczna/Odessa International Film Festival
Dni Kina mają wieloletnią tradycję, odbywają się od 2003 roku. Pierwsza edycja nosiła tytuł „Rejs po polskiej kinematografii”, kolejne poświęcone były twórcom kina polskiego – reżyserom i aktorom. Większość z nich uświetniła swoją obecnością uroczystości finałów przedsięwzięcia. Gośćmi – bohaterami Dni Kina byli dotychczas m.in. Stanisław Różewicz, Krzysztof Zanussi, Maja Komorowska, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski i Jan Jakub Kolski.

W ramach Dni Kina, młodzież poznaje twórczość artysty, oglądając filmy, czytając artykuły, recenzje, książki, następnie bierze udział w konkursie poświęconym jego życiu i twórczości. Integralną częścią przedsięwzięcia są warsztaty realizatorskie, efektem których jest stworzenie przez młodzież krótkich filmów, które są oceniane i nagradzane w Konkursie na Etiudę Filmową.

Tegoroczne X Dni Kina zostaną wzbogacone o dwa dodatkowe działania: Filmową Grę Miejską pod hasłem „Podróż za jeden uśmiech”, skierowaną również do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu radomszczańskiego oraz Konferencję Filmoznawczą dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego.

Współgospodarzem Konferencji będzie Polski Instytut Sztuki Filmowej. W jej programie przewidziano ogólnopolską inaugurację najnowszego pakietu programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna, wykłady i warsztaty dotyczące filmu w  podstawie programowej oraz projekcję filmową połączoną z debatą z udziałem uczniów, którą poprowadzą krytycy filmowi młodego pokolenia. Szczegółowy program Konferencji, organizatorzy przekażą do szkół w późniejszym terminie.

Celem Filmowej Gry Miejskiej jest połączenie zabawy i rywalizacji, z nauką o kinie polskim ostatnich pięciu dekad. Udział w Grze nie wymaga od uczestników szczegółowej wiedzy, ma raczej zainspirować młodych ludzi do sięgnięcia po polskie filmy.

Program X Dni Kina w Radomsku:
Warsztaty filmowe dla uczestników Konkursu na Etiudę Filmową (26 – 28.02.2014 r. sala kameralna MDK w Radomsku);
Przegląd filmów poświęcony bohaterowi edycji (11 – 17.03.2014 r. MDK w Radomsku);
Konkurs na Etiudę Filmową (filmy można składać w sekretariacie I LO do dnia 10.03.2014 r.);
Konkurs Wiedzy o Filmie „Życie i twórczość Jerzego Stuhra” (20.03.2014 r. sala kameralna MDK w Radomsku, godz. 9.00);
Filmowa Gra Miejska pod hasłem „Podróż za jeden uśmiech” (25.03.2014 r.);
Konferencja Filmoznawcza dla nauczycieli (11.03.2014 r. I LO w Radomsku);
Uroczysta gala z udziałem Jerzego Stuhra, zakończona koncertem muzyki filmowej (05.04.2014r. sala widowiskowa MDK w Radomsku).

Więcej o:
dni kina dni kina2014 mdk liceum jerzy stuhr liceum ogólnokształcące
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE