Jubileuszowe Dni Kina zakończone

Jubileuszowe Dni Kina zakończone

Inne niż zaplanowano, ale nie mniej udane. W środę, 30 września podsumowano XV jubileuszową edycję Dni Kina. W Miejskim Domu Kultury w Radomsku wręczono nagrody laureatom konkursów, które odbyły się w ramach obchodów.

W Miejskim Domu Kultury świętowano 15. edycję Dni Kina. Gala przebiegła inaczej niż ją wcześniej planowano, niemniej miała uroczysty wymiar.

- Świętujemy po kilku miesiącach jednak zaskakujący jest scenariusz jakie napisało nam życie - komentuje Aleksandra Kędra, inicjatorka Dni Kina i nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.

Aleksandra Konieczna, która była bohaterką tegorocznych Dni Kina skierowała do uczestników gali oraz uczniów biorących udział w konkursach kilka słów – przysłała nagrane przez siebie wideo.

Podczas Gali ogłoszono wyniki dwóch konkursów. Pierwszy Konkurs Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Aleksandry Koniecznej”. W tym konkursie udział wzięły 52 trzyosobowe drużyny z sześciu radomszczańskich szkół ponadpodstawowych. Uczniowie rozwiązywali test dotyczący życia i dorobku artystycznego Aleksandry Koniecznej oraz treści, problematyki i przesłań płynących z filmów „Boże Ciało”, „Ciemno, prawie noc”, „Jak pies z kotem”, „Nazywam się Julita”, „Ostatnia rodzina”.

W tym konkursie pierwsze miejsce zajęli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku: Marta Pluta, Aleksandra Wieczorek i Marta Wójcik. Drugie miejsce przypadło także drużynie z I LO, w składzie Małgorzata Szczepanik, Szymon Tarnowski i Natalia Dziegieć. Trzeci też byli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego, skład: Aleksandra Koćwin, Karolina Nowakowska, Klaudia Anzorge.

Drugi konkurs przeprowadzony w ramach Dni Kina, to ten na stworzenie etiudy filmowej pod hasłem „Sfilmowani”.

Na konkurs wpłynęło 10 etiud. Według jurorów najlepszą stworzyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Milena Kowalska, Nikola Majchrzak, Aleksander Gloc. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele I LO: Julia Kędra, Miłosz Kowalczyk i Maria Kuliś. Trzecie miejsce też przypadło uczniom „jedynki” Olafowi Andrzejczykowi, Aleksandrze Drzewowskiej i Jakubowi Nagadusiowi.

Wyniki konkursów:

Konkurs na etiudę filmową „Sfilmowani”

I miejsce – drużyna nr 9 z I LO: Milena Kowalska, Nikola Majchrzak, Aleksander Gloc
II miejsce – drożyna nr 1 z I LO: Julia Kędra, Miłosz Kowalczyk, Maria Kuliś
III miejsce – drużyna nr 6 z I LO: Olaf Andrzejczyk, Aleksandra Drzewowska, Jakub Nagaduś

Konkurs Wiedzy o Kinie „Życie i Twórczość Aleksandry Koniecznej”:

I miejsce – drużyna nr 35 z I LO: Marta Pluta, Aleksandra Wieczorek, Marta Wójcik
II miejsce – drużyna nr 4 z I LO: Małgorzata Szczepanik, Szymon Tarnowski, Natalia Dziegieć
III miejsce – drużyna nr 28 z I LO: Aleksandra Koćwin, Karolina Nowakowska, Klaudia Anzorge

Więcej o:
dni kina w radomsku miejski dom kultury radomsko I liceum ogólnokształcące radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE