Jubileuszowe Dni Kina z pompą. Zdjęcia i wideo

Zakończyła się jubileuszowa X edycja Dni Kina. Galę finałową imprezy uświetniło spotkanie z prof. Jerzym Stuhrem oraz koncert muzyki filmowej w wykonaniu Big Bandu Radomsko.

Zakończyła się jubileuszowa X edycja Dni Kina. Galę finałową imprezy uświetniło spotkanie z prof. Jerzym Stuhrem oraz koncert muzyki filmowej w wykonaniu Big Bandu Radomsko.

Gości zgromadzonych w Miejskim Domu Kultury powitała Aleksandra Kędra, nauczycielka I LO i pomysłodawczyni Dni Kina oraz Maciej Sygitowicz, pracownik MDK. I to oni poprowadzili spotkanie z prof. Jerzym Stuhrem, który opowiadał o swojej twórczości, pracy reżyserskiej czy o tym, jak uczy się tekstów.

 

Po trwającej blisko godzinę rozmowie z mistrzem, w której pytania zadawali także licznie zgromadzeni na sali uczniowie radomszczańskich szkół, nadszedł czas na wręczenie nagród w dwóch sztandarowych konkursach odbywających się w ramach Dni Kina.

 

W konkursie Wiedzy o Filmie "Życie i Twórczość Jerzego Stuhra" udział wzięło 59, 3-osobowych zespołów. Nagrody otrzymali:

  • I miejsce: Agnieszka Wiecha, Aleksandra Wojtecka oraz Agnieszka Włodarczyk - II LO
  • II miejsce: Sylwia Zasada, Aleksandra Szymańska, Monika Kucharska - II LO
  • III miejsce: Małgorzata Wlaźlak, Kamila Ciupińska, Anna Sitek z I LO
  • Wyróżnienia: Maria Dróżdż, Paulina Zinger, Bianca Michalska z II LO; Dominik Leżański, Mateusz Klekowski i Kamil Łukaszewski z I LO.

 

Na Konkurs Etiud Filmowych wpłynęło natomiast 14 etiud, a jury przyznało następujące nagrody:

  • I miejsce: "Kino wciąga" - Wojciech Bednarski, Oliwia Ciupa oraz Piotr Pacholik z I LO
  • II miejsce: "Alterego" - Ernest Kurc, Bartosz Surlejewski, Paulina Zatoń z I LO; "Przygody Andrzeja Wąsa" - Tomasz Benes, Witold Nowak, Przemysław Stemplewski - ZSE-E
  • III miejsce: Zwiastun filmu "The other side" - Beata Hyt, Paulina Świątek, Piotr Szewczyk z I LO

 

Podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursów otrzymali także nauczyciele.

 

Na zakończenie przed zgromadzoną publicznością wystąpił Big band Radomsko. Młodzi zdolni radomszczanie zagrali utwory z polskich filmów, takich jak Vabank czy Dziecko Rosemary. Nie zabrakło też bisów czy improwizacji.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz filmu wideo.

 

FOTOGALERIA

Więcej o:
dni kina jerzy stuhr
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE