Jubileusz kościoła w Chełmie. Była msza, przemarsz oraz festyn

Jubileusz kościoła w Chełmie. Była msza, przemarsz oraz festyn Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W niedzielę, 25 czerwca 2023. zorganizowano obchody 450. rocznicy fundacji kościoła pw. św. Mikołaja w Chełmie w gminie Masłowice. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza święta, odbył się przemarsz poprowadzony przez orkiestrę dętą oraz druhów z OSP, a następnie - festyn na placu przy remizie miejscowej OSP.

- Tak piękny jubileusz jest szczególnym czasem wdzięczności Bogu za dar wspólnoty oraz podziękowań dla wszystkich tych, których zaangażowanie i praca pozwalają dziś cieszyć się tak doniosłą rocznicą – podkreśla starosta Beata Pokora, która na ręce proboszcza parafii w Chełmie, ks. Tomasza Chrzęstka, w imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego złożyła życzenia wielu sił i wytrwałości w pracy ewangelizacyjnej.

Na jubileuszowy festyn licznie przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości. Wśród atrakcji były m.in. występy artystyczne, stoiska z przysmakami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz odczyt historyczny przygotowany przez dr Tomasza Nowaka. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina masłowice chełmo jubileusz kościół chełmo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE