Jubileusz 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Jubileusz 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku w czwartek, 3 października obchodzono 100-lecie działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. To najstarsze w Polsce stowarzyszenie tworzące ruch społeczny na rzecz pomocy dzieciom i ich rodzicom.

Uroczyste spotkanie zorganizowano w sali kameralnej MDK. Anna Majewska będąca przewodniczącą Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo, działającego w ramach TPD w Radomsku wręczyła zaprzyjaźnionym z kołem przedstawicielom samorządów, instytucji i osób wspierających, pamiątkowe dyplomy i statuetki. Na spotkanie przybyli podopieczni wraz z rodzinami, a także zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Radomszczański oddział działa od ponad 30 lat i obecnie skupia 56 członków. Wśród głównych celów Koła jest pomoc i troska o prawa, jakość warunków życia, wyrównywania szans życiowych, zdrowia i edukacji dzieci i młodzieży.

Obchody uświetniły występy artystyczne w wykonaniu podopiecznych. A na zakończenie wszyscy mogli skosztować tortu przygotowanego specjalnie na tę okoliczność.

Więcej o:
tpd radomsko 100-lecie towarzystwa przyjaciół dzieci mdk radomsko 100-lecie tpd mdk radomsko koło pomocy dzieciom i młodzieży niepełnopsrawnej ruchowo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE