Joanna Skrzydlewska w Gomunicach

Kandydatka PO do Parlamentu Europejskiego Joanna Skrzydlewska 6 maja zawitała do Gomunic. Wraz z wójtem Pawłem Olejniczakiem mówili o unijnych środkach, w miejscu które dzięki takiemu wsparciu powstało, czyli w żłobku Akademia Smyka.

Żłobek Akademia Smyka to dzienny punkt opieki dla dzieci do lat 3 w Gomunicach, który został sfinansowany z środków unijnych. Gmina pozyskała na remont placówki 600 tys. zł. M.in. też dlatego do Gomunic przyjechała Joanna Skrzydlewska, by rozmawiać o unijnych funduszach. Wójt Paweł Olejniczak wyraził poparcie dla kandydatki PO w nadchodzących wyborach.

- Trwa kampania przed wyborami i wszyscy wiedzą, że nie należę do żadnej partii. Nie popieram żadnej partii. Myślę, że wybory do europarlamentu to nie są wybory na partię. To są wybory na konkretnego człowieka. I dziś, jak patrzę po listach wyborczych, to zadaję sobie jedno pytanie. Czy na tych listach jest osoba, która zrobiła coś w ostatnich latach dla gminy Gomunice? I widzę tylko jedną osobę, która jest dobrym duchem naszej gminy – to marszałek Joanna Skrzydlewska
- mówił wójt Paweł Olejniczak.

Wśród najważniejszych inwestycji, które już udało się dzięki środkom unijnym wykonać w gminie Gomunice (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego), to właśnie Akademia Smyka (do żłobka zapisanych jest 18 dzieci), mieszkania socjalne dofinansowane zostały kwotą 1,4 mln zł, czy też odnawialne źródła energii na terenie gminy za ponad 1,2 mln zł dofinansowania.

Natomiast z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wybudowana została ulica Wolności za ponad 300 tys. zł. dofinansowania. A dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w trzech miejscach na terenie gminy zostanie zasadzonych w sumie tysiąc drzew i krzewów.

- Gmina Gomunice jest bardzo dobrym przykładem, że mniejsze gminy mogą również skutecznie i aktywnie pozyskiwać środki nie tylko z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który jest bezpośrednio deklarowany dla takich terenów. Ale również potraficie sięgać po środki, które są trudniejsze, czyli w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, za wdrażanie który odpowiedzialny jest Urząd Marszałkowski. Dla mnie te cztery lata, które spędziłam w Urzędzie Marszałkowskim to był czas kiedy bardzo dobrze poznałam potrzeby i oczekiwania naszego regionu. Z pewnością będę walczyć o kolejne miliony euro by wpłynęły one do kasy Urzędu Marszałkowskiego, aby powstały kolejne inwestycje, abyśmy skutecznie walczyli o poprawę jakości powietrza
- mówiła Joanna Skrzydlewska.

Więcej o:
gomunice fundusze unijne joanna skrzydlewska gomunice wybory 2019 europarlament
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE