Joanna Skrzydlewska gościem SKE

Joanna Skrzydlewska gościem SKE

Joanna Skrzydlewska odpowiedziała na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy" z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku, którego, warto przypomnieć, jest Honorowym Członkiem od 2013 roku.

Czy ma Pani jakieś marzenia? Dąży do ich realizacji? Co skłoniło Panią, aby zostać politykiem, a teraz samorządowcem? Jak radzi sobie Pani z obowiązkami w pracy i w domu? Czy planowane są jakieś inwestycje w sektor kosmiczny, w województwie łódzkim? Jakie ma Pani najlepsze wspomnienia z związane z funkcją posłanki w Parlamencie Europejskim? Gdyby zaistniała potrzeba, czy wpuściłaby Pani do domu, żeby tymczasowo w nim zamieszkali? Między innymi z takimi pytaniami zmagała się dziś Pani Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Pani Marszałek opowiedziała młodzieży także, jak postrzega "lidera", jakie cechy powinien mieć prawdziwy lider: skuteczność, odpowiedzialność, umiejętność współpracy - to tylko niektóre z cech, jakie na pewno powinien posiadać. Nie zabrakło także pytań o pasje Pani Marszałek, jedną z nich jest m.in. podróżowanie, ale także żużel, szeroko pojęte, aktywne spędzanie czasu wolnego.  

Dzisiejsze spotkanie było kolejnym etapem realizacji działań Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy" w ramach projektu "Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie". Projekt "Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie" realizowany jest w ramach konkursu grantowego "Bank Ambitnej Młodzieży". Organizatorem konkursu grantowego "Bank Ambitnej Młodzieży" (BAM) jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły.

 Na koniec najważniejsze, Pani Marszałek objęła patronatem Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, jak również Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbędzie się w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomsku pod koniec maja. Już niebawem pojawi się regulamin konkursu dla uczniów gimnazjum z całego powiatu.

Joanna Skrzydlewska, w latach 2005–2009 posłanka na Sejm V i VI kadencji, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Od 2014 roku sprawuje mandat radnej sejmiku łódzkiego (członek Zarządu).

 Info: Tomasz Mazur, SKE "Młodzież dla Europy".

Więcej o:
ske młodzież dla europy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE