Joanna Skrzydlewska – będzie starać się o środki dla Radomska

Na terenie budowy nowego basenu w Radomsku, 25 kwietnia zorganizowano konferencję kandydatki KO do europarlamentu Joanny Skrzydlewskiej. Wzięli w niej udział również prezydent Radomska Jarosław Ferenc, przewodniczący rady miasta Rafał Dębski, wicestarosta Jakub Jędrzejczak oraz szefowa PO Magdalena Spólnicka.

Miejsce zorganizowania spotkania wybrane zostało nie bez przyczyny. Bowiem powstanie nowego basenu realizowane jest dzięki wsparciu środków pozyskanych z Unii Europejskiej. A kandydatka KO Joanna Skrzydlewska zapewniła, że będzie chciała zabiegać i walczyć o to aby Urząd Marszałkowski w Łodzi pozyskał, jak najwięcej środków finansowych na inwestycje i rozwój miast.

- Inwestycja nowego basenu nie jest jedyną, która powstaje przy wsparciu środków unijnych, których we wdrążaniu pośrednikiem jest Urząd Marszałkowski. Dlatego bardzo ważne jest aby województwo łódzkie w Parlamencie Europejskim miało przedstawicieli, którzy będą walczyć i zabiegać o kolejne pieniądze dla województwa na rewitalizacje, na kolejne inwestycje, na walkę ze smogiem. Mnie przede wszystkim cieszy możliwość współpracy z lokalnymi władzami, gdyż to burmistrzowie, wójtowie, prezydenci wiedzą najlepiej jakie są potrzeby
- mówiła Joanna Skrzydlewska

Wybory odbędą się już 26 maja 2019.

Więcej o:
koalicja obywateska wyrory 2019 parlament europejski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE