Joanna Przetakiewicz ruszyła w Polskę. W środę odwiedzi Radomsko

Joanna Przetakiewicz ruszyła w Polskę. W środę odwiedzi Radomsko Fot. materiały organizatora

#niebojesie to akcja Joanny Przetakiewicz i ruchu społecznego Era Nowych Kobiet. Ma ona na celu zachęcenie wszystkich kobiet do odwagi i otwartego mówienia o swoich przeżyciach, potrzebach oraz problemach, tak jak zrobiło to dziewięć odważnych kobiet w książce „Nie bałam się o tym rozmawiać”, której premiera odbyła się 15 lipca. Symbolem akcji stał się znak w formie dwóch księżyców (wschodzącego i zachodzącego) oraz chroniąca go, sześcioramienna rozeta. Umieszczenie znaku na nadgarstku świadczy o wsparciu idei akcji. Do Radomska ENKi zawitają w środę 22 lipca 2020 r.

13 lipca 2020 r., autobus Ery Nowych Kobiet z Joanną Przetakiewicz na czele, wyruszył w trasę #niebojesie. Przez kolejnych 12 dni będzie dowoził na spotkania w całej Polsce bohaterki książki, liderki ruchu, ekspertów Kliniki Terapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, w całej Polsce.

Pierwsze spotkanie kobiet z Warmii i Mazur odbyło się w Olsztynie, następne w: Gdańsku, Sopocie, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Kędzierzynie-Koźlu, Bielsku-Białej, Krakowie i Katowicach.

Do Radomska ENKi zawitają w środę 22 lipca 2020 r. Spotkanie odbędzie się o godz. 17:00 w Restauracji LAS (Aleje Jana Pawła II 1).

Na spotkanie są zaproszone wszystkie osoby, które szukają inspiracji do zmian. Jest to okazja do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać” ukazała się na rynku 15 lipca.

Autorka przytacza w niej rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.

Zaledwie dziewięcioma, bo na apel organizacji, o przesyłanie swoich historii odpowiedziało ponad 2 tys. kobiet. Każda z tych historii jest inna, inny jest także ból ich bohaterek, które zdecydowały się rozmawiać o swoich najcięższych chwilach w życiu.

- Mam marzenie, żeby ta książka stała się dla kobiet kołem ratunkowym i nie pozwoliła utonąć nawet, gdy wydaje się, że już nie ma ratunku. Przekonajcie się, że naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia i bądźcie szczęśliwe – mówi Joanna Przetakiewicz.

Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych nowopowstającej Fundacji Era Nowych Kobiet.

Akcja #niebojesie powstała z inicjatywy Joanny Przetakiewicz oraz członkiń fundacji Era Nowych Kobiet, które uznały, że pierwszym krokiem do bycia szczęśliwą jest opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało. Pomysłodawczynie akcji zachęcają do dzielenia się swoimi przeżyciami na stronie fundacji, oraz za pomocą social mediów. Era nowych kobiet zachęca do wstawiania postów oznaczanych hasztagiem #niebojesie oraz zdjęć nadgarstka z naklejonym lub narysowanym symbolem kobiecej siły: ziarnem życia. Jednym z punktów kulminacyjnych tej ważnej i bardzo kobiecej akcji był dzień 15 lipca, kiedy to ukazała się książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której autorka przytoczyła rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.

Więcej o:
radomsko joanna przetakiewicz #niebojesie era nowych kobiet
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE