Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze Fot. M. Kołaczkowski

Pismo skierowane do Starosty Powiatu Radomszczańskiego Beaty Pokory, którego kopię zainteresowani przesłali również do redakcji portalu Radomsko24.pl. Podpisali się pod nim personel i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. O co chodzi?

Treść pisma:

W związku z zaistniałą sytuacją powstałą w Domu Pomocy Społecznej zmuszeni jesteśmy poinformować o sytuacji, w której jedna z dobrych pracownic podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę. Ponieważ jednak odejście z pracy pielęgniarki nie rozwiąże personalnych konfliktów, postanowiliśmy przedstawić sytuację w celu podjęcia odpowiednich interwencji w celu jej naprawy. Narastające konflikty, nierówne traktowanie personelu, brak konfrontacji w celu ich rozwiązywania, spowodowały odejście z pracy szeregu pracowników, pozostawiając na stanowisku osobę konfliktową, niegodną wykonywania zawodu zaufania publicznego. W przypadku wymagania potwierdzenia w/w przypadków podpisami, ze względów na RODO jesteśmy dostarczyć je w terminie późniejszym. Z poważaniem Mieszkańcy i Pracownicy DPS w Radomsku.

Czy sprawa znalazła rozstrzygnięcie? Zapytaliśmy Fabiana Zagórowicza, członka Zarządu Powiatu Radomszczańskiego w rozmowie na portalu Radomsko24.pl.

- To pismo trafiło do mnie za pośrednictwem kancelarii z dekretu pani starosty. Poprosiłem dyrektor DPS i PCPR w Radomsku o rozmowę wyjaśniającą. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi częściowo o wynagrodzenie. Są pewne grupy społeczne, które mają swój punkt widzenia, ale nie mnie to rozstrzygać. Wyjaśnienie słowne dyrektor DPS zostało poparte na piśmie - komentuje Fabian Zagórowicz.

- W moim odczuciu nie do końca tak jest, jak przedstawiła to w swoim piśmie osoba zainteresowana. Nie chce wchodzić w buty dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Radomsku – dodaje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Fabian Zagórowicz.

Czy argumentacja Fabiana Zagórowicza przekonała gospodarza programu „W Temacie”?

Zapraszamy do oglądania rozmowy z Fabianem Zagórowiczem, członkiem Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, w środę 22 lutego o godzinie 19.45

Więcej o:
w temacie irek staszczyk fabian zagórowicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE