Jeszcze tylko do 20 marca można składać wnioski o dofinansowanie usunięcia azbestu

Jeszcze tylko do 20 marca można składać wnioski o dofinansowanie usunięcia azbestu Fot. UM Radomsko

Do 20 marca można składać w radomszczańskim magistracie wnioski o sfinansowanie transportu i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest.

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby dysponujące prawem własności lub innym prawem do dysponowania nieruchomością na terenie Radomska, na której znajdują się wyroby zawierające azbest. Wnioski można składać do 20 marca br. a w terminie do 20 września odpady powinny być zdemontowane i odpowiednio zabezpieczone do transportu.

Wzór wniosku dostępny jest w siedzibie Urzędu Miasta lub można pobrać tutaj.

Szczegółowe informacje w sprawie można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami i pod poniższymi numerami telefonów i adresy poczty elektronicznej: 44 685 45 31; waldemar.kazimierczak@radomsko.pl 44 685 44 97; agnieszka.madra@radomsko.pl

Odpady zawierające azbest pochodzące z wymiany pokrycia dachu muszą zostać zmagazynowane na działce właściciela w miejscu, gdzie możliwy będzie dojazd samochodem ciężarowym i załadunek zgromadzonych odpadów. Jeżeli nie będzie zapewniona możliwość dojazdu samochodem ciężarowym odpady nie zostaną odebrane. Aby skorzystać w bieżącym roku z programu, wyroby zawierające azbest należy zdemontować 20.09.2021 r. a odpady zawierające azbest powinny być złożone na palecie i szczelnie zapakowane w folię polietylenową.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko azbest usuniecie azbestu dofinansowanie wnioski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE