Jestem ciekawy co mieli w głowach ci, którzy wpadli na ten pomysł

Jestem ciekawy co mieli w głowach ci, którzy wpadli na ten pomysł Fot. M. Kołaczkowski

Od kilku tygodni trwa przekazywanie laptopów dla czwartoklasistów. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Laptop dla ucznia”. Laptopy są dostarczane rodzicom uczniów przez dyrekcje szkół na podstawie umowy przekazującej komputer na własność albo umowy użyczenia.

Na laptopach znalazły się naklejki „Krajowy Plan Odbudowy” wraz z informacją, że sprzęt został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach NextGenerationEU. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do Polski nadal nie popłynęły pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Rząd do tej pory nie złożył wniosku o pieniądze z KPO. Poważnie zastanawia jeszcze jedna naklejka.

- Z jednej strony Unia jest zła i pieniędzy nie potrzebujemy. Z drugiej strony na laptopach informacja, że jest to finansowane ze środków Unii. Na tych laptopach znalazło się również nasze godło. To naprawdę wprawiło mnie w osłupienie. Jeszcze bardziej informacja, dlaczego ten symbol się tam znalazł. A dlatego polskie godło pojawiło się na laptopie, aby tego laptopa nie można było odsprzedać. Jeśli tak traktujemy symbol, który dla każdego Polaka jest ważny, to zastanawiam się co mieli w głowach ci, którzy wpadki na taki pomysł - komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl, Adam Młynarski prezes ZNP oddział w Radomsku.

- Co gorsze pojawiają się już memy, próby zaklejania tego. Przypominam przez cały czas mówimy o godle Polski – podkreśla gość portalu Radomsko24.pl Adam Młynarski.

Rozmowa z Adamem Młynarskim, prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Radomsku, w piątek 13 października na portalu Radomsko24.pl. Premiera o 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk adam młynarski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE