Jest wyrok w sprawie Jerzego Słowińskiego

Sąd Rejonowy w Radomsku uznał Jerzego Słowińskiego winnym użycia podstępu przy wypełnieniu oświadczenia lustracyjnego, w celu zmylenia opinii publicznej, co do jego osoby przed wyborami samorządowymi w 2010 roku.

Sąd Rejonowy w Radomsku uznał Jerzego Słowińskiego winnym użycia podstępu przy wypełnieniu oświadczenia lustracyjnego, w celu zmylenia opinii publicznej, co do jego osoby przed wyborami samorządowymi w 2010 roku.Sąd Rejonowy w Radomsku wydał niekorzystną decyzję dla byłego prezydenta Radomska Jerzego Słowińskiego, uznając, że złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne podczas wyborów samorządowych w 2010 roku.

Wcześniej, w 2008 roku Jerzy Słowiński wypełniając oświadczenie zaznaczył, iż był współpracownikiem służb bezpieczeństwa. Były prezydent zapewnia jednak, iż oświadczenie z 2008 roku zawierało błąd, natomiast zgodne z prawdą wypełnione zostało oświadczenie z roku 2010.

Zdaniem sądu fałszywe oświadczanie z 2010 roku spowodowało, iż na obwieszczeniach wyborczych nie widniała informacja o przynależności Jerzego Słowińskiego do struktur bezpieczeństwa państwa. Sąd w uzasadnieniu podkreślił, iż działania Jerzego Słowińskiego wprowadziły w błąd wyborców, co mogło wpłynąć na jego wynik wyborczy.

Sąd Jerzemu Słowińskiemu wymierzył karę grzywny w wymiarze 100 stawek dziennych po 20 zł. Były prezydent zapłaci też 200 zł opłaty sądowej oraz 144 zł tytułem zwrotu wydatków poniesionych w sprawie.

Jerzy Słowiński wyznał, że czuje się zawiedzony wyrokiem radomszczańskiego sądu oraz zapowiedział, iż odwoła się od wyroku. – Dodałem materiały rzecznika Kochanowskiego i oświadczenia pana Kurtyki, które wyraźnie mówiły, że niewypełnione, niepełne oświadczenie należy uznać za nieważne. Widocznie sąd uważa inaczej. Będziemy się odwoływać. Czuję się zawiedzony, wręcz zbulwersowany – mówił po ogłoszeniu wyroku Jerzy Słowiński.

Więcej o:
sąd jerzy słowiński lustracja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE