Jest wykonawca przebudowy skweru przy ul. Piastowskiej w Radomsku

Jest wykonawca przebudowy skweru przy ul. Piastowskiej w Radomsku

Wybrany został wykonawca przebudowy skweru przy ul. Piastowskiej w Radomsku. Zadanie to zrealizuje firma Usługi Remontowo-Budowlane Kubik Mirosław z Przybyszowa. Na przetarg wpłynęły cztery oferty.

Był to już drugi przetarg na to zadanie. Pierwszy został unieważniony, ponieważ wszystkie złożone oferty przekraczały budżet, jaki magistrat ma zarezerwowany na tę inwestycję.

W drugim przetargu najkorzystniejsza oferta opiewa na 479 232,99 zł brutto.

Przypomnijmy. O tym, że skwer przy ul. Piastowskiej zostanie przebudowany mówi się od 2017 roku. Inwestycja to efekt współpracy miasta z przedsiębiorcą, któremu magistrat dofinansował budowę parkingu oraz drogi dojazdowej do prowadzonej przez niego apteki. Po stronie przedsiębiorcy leżało przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji i nieodpłatne przekazanie jej miastu.

W ramach inwestycji na nieużytkowanym obecnie skwerze, stworzony zostanie teren rekreacyjny. Wybudowany zostanie tam m.in. plac zabaw. Pojawi się też fontanna, elementy małej architektury, nasadzenia oraz oświetlenie. Przebudowany zostanie również ciąg komunikacyjny, obsługujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Cały teren zostanie objęty miejskim monitoringiem.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy maja 2021 roku.

Więcej o:
radomsko ulica piastowska skwer ulica piastowska przetarg inwestycja zagospodarowanie skweru urząd miasta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE