Jest szansa na zakup wideobronchoskopu dla szpitala w Radomsku

Jest szansa na zakup wideobronchoskopu dla szpitala w Radomsku

Wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra poinformował, że czyni starania, by Urząd Wojewódzki przekazał Powiatowi Radomszczańskiemu dotację na zakup wideobronchoskopu. Urządzenie to ma być wykorzystywane w Szpitalu Powiatowym w Radomsku do diagnostyki osób chorych lub podejrzewanych o zachorowanie na COVID-19.

Z wnioskiem o dofinansowanie zakupu wideobronhoskopu wystąpił do Urzędu Wojewódzkiego Zarząd Powiatu Radomszczańskiego. Dziś otrzymał odpowiedź.

- Pragnę poinformować, że poczyniłem starania zmierzające do przekazania na Pani wniosek dotacji dla starostwa na zakup dla Szpital Powiatowego w Radomsku – videobronchoskopu dla lepszej diagnostyki osób chorych lub podejrzanych o zachorowanie na COVID – 19 – poinformował starostę Beatę Pokorę, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Dzięki zakupionemu zestawowi zwiększona zostanie możliwość wykonywania zabiegów bronchoskopowych – zarówno tych diagnostycznych, jak i leczniczych - m.in. raka płuca, śródmiąższowych chorób płuc, ciężkich zapaleniach płuc, zapaleniach płuc u chorych z zaburzeniami odporności i wielu innych schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych będących następstwem przebiegu COVID-19.

Zakup urządzenia umożliwi także przeprowadzenie zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych na innych oddziałach przeprofilowanych na oddziały obserwacyjno –zakaźne, utworzonych w celu hospitalizacji wzrastającej liczby osób z podejrzeniem lub aktywnym procesem zakażenia wirusem SARS-COV-2.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko wideobronchoskop dotacja krzysztof ciecióra wicewojewoda urząd wojewódzki w łodzi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE