Jest szansa na utworzenie „Parku Krajobrazowego Dolina Rzeki Radomki”

Jest szansa na utworzenie „Parku Krajobrazowego Dolina Rzeki Radomki” Fot. FB/Jacek Gębicz

Złożony przez miejskiego radnego Jacka Gębicza (Wspólny Samorząd) wniosek utworzenia „Parku Krajobrazowego Dolina Rzeki Radomki” do Strategii Rozwoju Miasta Radomska, a następnie powtórzony na Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego uzyskał akceptację wszystkich członków komisji.

- W odpowiedzi prezydent miasta przychylając się do wniosku, przygotował w trybie pilnym analizę zasadności przystąpienia do prac planistycznych w tym rejonie miasta, która to analiza jest pozytywna. Zachowanie w naturalnym kształcie walorów krajobrazowych tych dziewiczych jeszcze terenów posłuży florze i faunie tego obszaru jak również wszystkim mieszkańcom miasta Radomska – informuje radny na swoim facebookowym profilu.

- W razie aprobaty władz, jestem gotowy w przyszłym roku przekazać sadzonki rodzimej topoli czarnej w celu odtworzenia pierwotnego drzewostanu charakterystycznego dla terenów podmokłych centralnej Polski – zadeklarował już dendrolog Ernest Rudnicki, w komentarzu pod postem Jacka Gębicza.

W złożonym 8 października 2020 roku, wniosku do prezydenta Jarosława Ferenca, radny zaznacza, że „Park Krajobrazowy Dolina Rzeki Radomki” będzie spełniał kilka funkcji: zielonych płuca miasta Radomska, ochrony fauny i flory, sport – rekreacje- dydaktyka, rezerwuar wody i ochrona przed podtopieniami.

Park miałby być podzielony na dwie części: południową od parku Świętojańskiego w kierunku Warty oraz północną od źródeł do ul. Zgoda.

Więcej o:
park krajobrazowy rzeki radomki radomka rzeka radomka jacek gębicz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE