Miesiąc temu, po przeanalizowaniu wyników audytu, Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zlecił przygotowanie planu naprawczego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku.
Miesiąc temu, po przeanalizowaniu wyników audytu, Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zlecił przygotowanie planu naprawczego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku.
5 listopada odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano główne kierunki zmian w jednostce. PUP zapowiada wzmocnienie działalność Centrum Aktywizacji Zawodowej i stawia na przejrzystość, jakość, indywidualne podejście, skuteczność, efektywność i komunikację. Po przeanalizowaniu wyników audytu, Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zlecił przygotowanie planu naprawczego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku.
- Nie zależało nam na kosmetycznych zmianach w dokumentacji – oczekiwaliśmy konkretnych zmian w sposobie funkcjonowania Urzędu. Dokument, który został nam przedstawiony, jest odpowiedzią na te oczekiwania – zawiera propozycje wprowadzenia jasnych i czytelnych procedur w zakresie przyznawania dotacji i staży, zasad funkcjonowania kontroli zarządczej i co najważniejsze – sprawnego funkcjonowania Centrum Aktywizacji Zawodowej, skupionego na skutecznej i fachowej pomocy osobie bezrobotnej w znalezieniu pracy – mówił podczas konferencji Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski.
Plan naprawczy w Powiatowym Urzędzie Pracy zawiera szczegółowe odniesienia do uwag i wniosków zawartych w audycie. Na konferencji prasowej Andrzej Pawłowski pełniący obowiązki dyrektora PUP przedstawił główne kierunki zmian w jednostce:
- wzmocnienie działalność Centrum Aktywizacji Zawodowej jako wydzielonej jednostki odpowiedzialnej za aktywizację zawodową osób bezrobotnych
- usuniecie błędów formalnych i proceduralnych
- przeanalizowanie i aktualizacja zakresu obowiązków pracowników; wsparcie kierowników, którzy nie posiadają wyższego wykształcenia w podniesieniu kwalifikacji
- wprowadzenie standardów kontroli zarządczej Zmieni się również sposób funkcjonowania Centrum Aktywizacji Zawodowej.
Procedury oraz zasady ubiegania się o środki na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu mają być proste, przejrzyste i powszechnie znane. Oferty pracy, które wpłyną do urzędu będą monitorowane oraz będzie mierzony wskaźnik ich skutecznej realizacji. Wprowadzone zostanie profilowanie osób bezrobotnych, a wysokość dodatku do wynagrodzenia kluczowych pracowników uzależniona będzie od efektów pracy. CAZ mierzyć będzie efektywność swoich działań, dzięki czemu będzie mógł kierować środki na te formy wsparcia, które dają największe szanse na zatrudnienie.