Jest dziewięćdziesiąt dziewięć sposobów na to, aby okazać dziecku miłość

Jest dziewięćdziesiąt dziewięć sposobów na to, aby okazać dziecku miłość

Każdego roku w dniach 1-19 listopada realizowana jest światowa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, zwana jako „Kampania Pomarańczowej Wstążki”.

W Polsce działanie takie koordynuje Fundacja po DRUGIE. Co roku przez pierwszych 19 dni listopada różne organizacje, instytucje, placówki pracujące z dziećmi i młodzieżą podejmują różnorodne działania informacyjne na rzecz edukacji dotyczącej profilaktyki przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży.

Działając w duchu celów kampanii Urząd Miasta Radomska organizuje panel dyskusyjny „Wysoki Sądzie! To Ja Dziecko!”. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 listopada o godz. 12.00 w siedzibie Urzędu Miasta w Radomsku (sala 104).

- W 2023 roku został opracowany raport z którego wynika że na pierwszym miejscu wśród dzieci i młodzieży jest przemoc rówieśnicza , na drugim miejscu to przemoc dorosłych względem dzieci - komentuje koordynator panelu Anna Ryng z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Jak temu zjawisku przeciwdziałać?

- W pierwszej fazie dyskusji nad tym problemem należy sobie odpowiedzieć na pytanie: Kto to jest dziecko? – zaznacza Anna Ryng.

- Nigdy nie zastanawialiśmy się nad tym. Uważamy, że to jest osoba, która nie osiągnęła 18 roku życia. Do tej pory nadal dzieci traktujemy jako przedmiot, nie jako podmiot. Dopóki nie zmienimy godności osobistej dziecka, tej bezbronnej sympatycznej osoby, której trzeba towarzyszyć i poświęcać bardzo dużo czasu, to zawsze będzie z tym problem w społeczeństwie. Okazuje się, że jest dziewięćdziesiąt dziewięć sposobów na to, aby okazać dziecku miłość - dodaje gość portalu Radosmko24.pl.

Gościem programu „W Temacie” w piątek 10 listopada na portalu Radomsko24.pl będzie Anna Ryng z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Lokalnego Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk anna ryng
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE