Jest dofinansowanie remontu podłogi w sali gimnastycznej ZSP w Przedborzu

Fot. Wojciech Bojdo

Wkrótce rozpocznie się remont podłogi w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu. Dofinansowanie tej inwestycji przekazał Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Umowę na dofinansowanie zadania w kwocie 95 tys. złotych podpisał w poniedziałek, 26 czerwca 2023 r. Zbigniew Ziemba - wicemarszałek województwa łódzkiego.

- Jest to kolejna dotacja dla Ziemi Radomszczańskiej na realizację remontów obiektów sportowych. Działania, które realizuje samorząd województwa łódzkiego zakładają, że nie będzie obszarów wykluczeń. Dlatego dofinansowujemy tego typu inwestycje w różnych miejscowościach, m.in. w Przedborzu, Żytnie, Gomunicach, czy Wielgomłynach – mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.  

Radości z inwestycji nie kryje Renata Kozieł, dyrektor ZSP w Przedborzu, która podkreśla, że podłoga była w złym stanie.

- Myślę, że teraz uczniowie będą mieli wspaniałą niespodziankę. Nasza sala gimnastyczna tętni życiem przez pięć dni w tygodniu. Mamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych. Wyremontowana sala będzie przede wszystkim bezpieczna, ale też komfortowa i nowoczesna – zauważa Renata Kozieł, dyrektor ZSP w Przedborzu.

Remont podłogi będzie wykonywany w czasie wakacji. Przy okazji inwestycji, odnowione zostaną również ściany sali gimnastycznej.

Całkowity koszt zadania szacowany jest na ok. 140 tys. zł.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański starostwo radomsko przedbórz zsp przedbórz dofinansowanie dotacja remont sali gimnastycznej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE