Jest decyzja Wojewody Łódzkiego w sprawie większej ilości łóżek „covidowych” w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

Wojewoda Łódzki nakazał Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku zwiększenie liczby łóżek „covidowych”. 31 marca zmiany wejdą w życie. By wykonać polecenie wojewody, w pierwszej kolejności przekształcony zostanie oddział chorób wewnętrznych.

Od środy, 31 marca, liczba łóżek tzw. „covidowych” ma wzrosnąć o 50. Obecnie Szpital Powiatowy w Radomsku dysponuje 104 łóżkami obserwacyjno-zakaźnymi dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz posiada 41 miejsc zabezpieczonych w ramach oddziałów specjalistycznych (3 poziom).

Najnowsza decyzja Wojewody wskazuje na konieczność zapewnienia w Szpitalu Powiatowym w Radomsku 154 łóżek obserwacyjno-zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 8 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. W decyzji dalej wylicza konieczność zapewnienia także 41 łóżek na oddziałach specjalistycznych(4 łóżek w obszarze chorób wewnętrznych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, 4 łóżek w obszarze neurologii, 15 - ginekologii i położnictwa, 3 łóżek - kardiologii, 10 łóżek - chirurgii ogólnej, 5 łóżek - chirurgii urazowo-ortopedycznej dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem).

W tej samej decyzji wojewoda wskazuje także na kolejną konieczność zwiększenia łóżek „covidowych” od 6 kwietnia. O dodatkowe 30. Zatem wtedy szpital w Radomsku musi zapewnić 184 łóżka obserwacyjno-zakaźne.

- W pierwszej kolejności, w celu realizacji pierwszej części decyzji Wojewody zostanie przekształcony oddział chorób wewnętrznych - na oddział obserwacyjno-zakaźny. Natomiast co do drugiej części - realizacji dodatkowych 30 łóżek – trwają rozmowy, który to z oddziałów ma zostać przekształcony – tłumaczy Przemysław Drozdek ze szpitalnej Kancelarii.

Wiele wskazuje na to, że będzie to oddział reumatologii.
Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
szpital powiatowy w radomsku sars cov2 koronawirus radomsko radomsko szpital covid
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE