Jerzy Dudek: Na mecz z Giblartarem wyślijmy chłopaków z Mechanika Radomsko

W niedzielę, reprezentacja Polski w piłce nożnej poznała rywali w walce o Euro 2016. Obok Niemców, w grupie będziemy rywalizować ze Szkocją, Irlandią, Gruzją i Gibraltarem.

W niedzielę, reprezentacja Polski w piłce nożnej poznała rywali w walce o Euro 2016. Obok Niemców, w grupie będziemy rywalizować ze Szkocją, Irlandią, Gruzją i Gibraltarem. Na mecz z tymi ostatnimi, Jerzy Dudek były bramkarz reprezentacji Polski proponuje wysłać ... piłkarzy Mechanika Radomsko!
Jerzy Dudek na benefisie Jacka Krzynówka w Radomsku. Fot. K.Przepióra
Do takich wniosków doszedł Jerzy Dudek, oceniając szansę awansu naszych piłkarzy do Euro 2016 na łamach internetowego wydania gazety Fakt.

Dudek zauważa, że Polska w meczu z Niemcami, wcale nie jesteśmy bez szans. - Większość komentatorów już zaczyna powtarzać, że Polakom zostaje walka o drugie miejsce. Nie rozumiem, czemu wszyscy przekreślają nas w meczach z Niemcami. To jedna z najlepszych drużyn świata, lepsza w tej chwili od Anglii, ale w ostatnich meczach z nimi niewiele nam przecież brakowało -  mówił Dudek w wywiadzie dla Faktu.

W wywiadzie dla gazety, mówił też o reprezentacji wyspiarzy ze Szkocji. - Szkocja jest dzisiaj bardzo przeciętna. Daleko jej do zespołu, który potrafił awansować do Euro 96 i sprawić tam problem Anglikom, a potem wystąpić jeszcze na mistrzostwach świata we Francji. Gra w zasadzie prosty futbol: albo długa piłka do napastnika, który ma ją zagrać koledze, albo zagranie do boku, a potem wrzutka. Żadnej finezji. Jeśli chcemy awansować, z takim rywalem musimy sobie dwa razy poradzić -  powiedział.

Nasz były bramkarz liczy się jednak z Gruzinami, których należy się obawiać, szczególnie na własnym terenie. - Jest jeszcze Gruzja, która u siebie będzie rozdawała karty. Niemcy powinni sobie na jej terenie poradzić, ale możliwe, że do mistrzostw awansują z pozostałych miejsc właśnie ci, którzy będą potrafili tam wygrać – zaznaczył.

Na sam koniec wywiadu, lekko kpiącym głosem były gracz Realu Madryt wypowiedział się o kopaczch z Gibraltaru, zaznaczając, że przeciwko nim można wystawić jedenastkę radomszczańskiego Mechanika. - Uśmiałem się, gdy stało się jasne, że gramy z Gibraltarem - mówił Dudek. - Gibraltar to poziom ostatniej drużyny polskiej trzeciej ligi. Wyślijmy na ten mecz chłopaków z Mechanika Radomsko. Powinni dać radę – dodał na koniec. Przypomnijmy. Mechanik Radomsko okupuje ostatnie miejsce w III lidze łódzko-mazowieckiej ...

Cały artykuł znajduje się TUTAJ


Więcej o:
jerzy dudek reprezentacja piłka nożna mechanik mechanik radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE