Jednym zdaniem odpowiem, że nie wiem

Jednym zdaniem odpowiem, że nie wiem Fot. M. Kołaczkowski

Czy radni, którzy tworzą najwyższą władzę w samorządach rzeczywiście reprezentują społeczności i działają zgodnie z ich wolą? Nieraz wątpliwość nasuwają się w konsekwencji rozważań o statusie radnego, gdyż z jednej strony jego podstawowym obowiązkiem jest utrzymywanie stałej więzi z mieszkańcami oraz ich organizacjami i dialog. Z drugiej nie jest przecież (radny) związany instrukcjami wyborców – bo jego mandat, jest wolny. I tutaj powstaje pytanie. Czy działania podejmowane przez radnego są zależne tylko i wyłącznie od jego dobrej woli czy podejmują trudne wyzwani, czy tylko, te które im w pewnym stopniu pasują?

Często też odnosimy wrażenie, że radny to osoba znająca odpowiedzi na każde (prawie) każde pytanie. Czy tak jest? 

Zwracamy się z pytaniem do Jacka Gębicza, radnego Rady Miejskiej w Radomsku (Wspólny Samorząd) i prosimy o odpowiedź jednym zdaniem:

Dlaczego do tej pory nie ma w Polsce pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, który wzmocni polską gospodarkę oraz sprawi, że będzie ona łatwiej znosić wszelkie kryzysy?

- Jednym zdaniem odpowiem, że nie wiem. To nie jest pytanie do mnie. To nie jest pytanie do radnego Rady Miejskiej w Radomsku - odpowiada Jacek Gębicz.

Za odpowiedź - pała, jakby powiedział nauczyciel w szkole. Za szczerość i prawdę, na którą dzisiaj rzadko stać  samorządowców i polityków w naszym kraju - piątka. 

Polska nadal nie złożyła pierwszego wniosku o wypłatę funduszy z Krajowego Planu Odbudowy

Premier Mateusz Morawiecki obiecywał, że wniosek o wypłatę środków trafi do Brukseli do końca października.2022r. Wniosek nie został złożony, ponieważ Polska do tej pory nie wypełnia zapisów dotyczących kamieni milowych.

Premierowa rozmowa w programie „W Temacie” z Jackiem Gębiczem radnym Rady Miejskiej w Radomsku w piątek 20 lipca o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk jacek gębicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE