Jednostka OSP Pławno w ogólnopolskim systemie KSRG

Jednostka OSP Pławno w ogólnopolskim systemie KSRG Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W sobotę, 25 lutego odbyło się uroczyste włączenie jednostki OSP w Pławnie (gmina Gidle) do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Uroczystość odbyła się w remizie OSP Pławno. Rozpoczęto uroczystym apelem, po którym odśpiewano hymn państwowy. Następnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy bryg. Paweł Malinowski w imieniu Komendanta Głównego PSP wręczył akt promocji jednostki do KSRG prezesowi OSP Pławno dh. Zbigniewowi Kowalczykowi. W akcie porozumienia wziął udział wójt gminy Gidle Lech Bugaj.

W uroczystości wzięli udział strażacy z jednostek straży z terenu gminy Gidle oraz zaproszeni goście.

- W imieniu starosty Beaty Pokory dziękuję za zaproszenie na tę ważną dla całej lokalnej społeczności uroczystość. Gratuluję sukcesu, który jest efektem Waszego zaangażowania i poświęcenia na rzecz wszystkich mieszkańców. Życzę Wam dalszego rozwoju i powodzenia we wszystkich podejmowanych akcjach - mówiła podczas uroczystości Ewa Gajzler, Członek Zarządu Powiatu.

- Staliście się częścią największego systemu ratowniczego w Europie i na świecie. W Polsce mamy 5,5 tysiąca jednostek włączonych do systemu. Widoczny jest progres Waszej jednostki. Jednak należy pamiętać, że 80 procent tego sukcesu należy do Was. Poświęcacie czas prywatny, czas który moglibyście oddać rodzinie - takimi słowami zwrócił się do strażaków st. bryg. Mariusz Wojcieszko, Komendant Powiatowy PSP w Radomsku.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina gidle pławno osp pławno ksrg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE