Jednego dnia dwukrotnie kierował samochodem „na podwójnym gazie”

Jednego dnia dwukrotnie kierował samochodem „na podwójnym gazie”

Policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę volkswagena golfa, mieszkańca gminy Radomsko, który w ciągu jednego dnia dwukrotnie kierował samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w niedzielę 17 maja 2020 r.

Pierwszą informację radomszczańscy policjanci otrzymali od świadków, którzy uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę.

- 40-latek przyjechał do jednego ze sklepów w centrum Radomska i po zakupie alkoholu wsiadł do swojego pojazdu i ruszył, lecz dalszą jazdę uniemożliwił mu 72-latek wraz z innymi dwoma mężczyznami. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że ma prawnie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po czynnościach policjanci przekazali samochód osobie trzeźwej, a pijany kierowca został zwolniony do domu – wyjaśnia Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Tego samego dnia po godz. 21 dyżurny Policji został poinformowany, że po Radomsku może poruszać się samochodem nietrzeźwy kierujący.

- Policjanci zauważyli „podejrzany” pojazd w centrum miasta. Po zatrzymaniu golfa do kontroli okazało się, że kieruje nim ten sam 40-latek, znany policjantom z wcześniejszej interwencji, który 3 godziny wcześniej przyjechał samochodem po alkohol. Mężczyzna jechał sam, wmawiając policjantom, że to nie on kierował. Tym razem mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie i został zatrzymany do wytrzeźwienia – mówi Wojciech Auguścik.

W pioniedziałek 18 maja mężczyźnie zostaną postawione podwójne zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Więcej o:
radomsko policja nietrzeźwy kierowca kierowca pijany radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE