Jeden telefon i straciła 50 tysięcy złotych

Jeden telefon i straciła 50 tysięcy złotych Fot. M. Kołaczkowski

Liczba prób wyłudzeń danych do logowania, a następnie środków pieniędzy jest coraz większa. W najbliższym czasie przed świętami będzie jeszcze więcej. Kumulacja świątecznych zakupów przed nami. To też żniwa dla oszustów.

Dziś tradycyjne oszustwa „na wnuczka” odchodzą do lamusa. Oszuści, krętacze, matacze, wyłudzacze i złodzieje szukają coraz bardziej perfidnych metod, by oskubać nas z pieniędzy.

Po akcjach „na wnuczka, policjanta, prokuratora”, pojawiły się próby wyłudzeń poprzez podsyłania fałszywych maili/wiadomości m.in. z linkami do zakupów internetowych, jak choćby z wykorzystaniem popularnego komunikatora WhatsApp i portalu sprzedażowego.

- Kilka dni temu w Radomsku mieliśmy oszustwo na policjanta. Do starszej osoby około 70 lat zadzwonił oszust podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował, że jej pieniądze są na koncie zagrożone, że musi wypłacić i przekazać policjantowi, które przyjdzie po nie i je zabezpieczy. Kobieta tak zrobiła. Straciła około 50 tysięcy - opowiadana portalu Radomsko24.pl, Dariusz Kaczmarek oficer prasowy KPP w Radomsku

W poniedziałkowej 4 grudnia rozmowie na portalu Radomsko24.pl, gościem będzie Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko. Rozmowę musisz obejrzeć. Poleć ją seniorowi ku przestrodze. Premiera o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk dariusz kaczmarek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE