Jeden staw w Strzałkowie został odnowiony, drugi wkrótce zmieni swój wygląd

Jeden staw w Strzałkowie został odnowiony, drugi wkrótce zmieni swój wygląd Fot. UG Radomsko

W centrum Strzałkowa są dwa stawy. Jeden z nich przeszedł renowację, dzięki której zyskał nie tylko na funkcjonalności, ale i na estetyce. Drugi ze stawów również zostanie odnowiony. Prace rozpoczną się niebawem.

Prace naprawcze przy pierwszym stawie rozpoczęły się w listopadzie 2023 r. Dzięki nim staw został odmulony i oczyszczony. Wzmocniona została jego linia brzegowa. Zainstalowany został monitoring poziomu wody. Na uwagę zasługuje również to, iż w ramach inwestycji na stawie pojawiła się budka dla ptaków wodnych oraz pomost.

Koszt renowacji jednego stawu zamknął się kwotą 537 tys. zł. Środki na renowację zbiornika wodnego w całości pochodziły z budżetu Gminy Radomsko.  

Drugi staw wkrótce będzie jak nowy

Prace mające na celu odnowę stawu znajdującego się w bliskim sąsiedztwie OSP Strzałków ruszą niebawem.

- Tak jak zapewniałem, drugi staw w miejscowości Strzałków zostanie odnowiony. Środki na ten cel zostały już zabezpieczone – podkreśla Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.  

Zakres inwestycji obejmował będzie poprawę stanu technicznego i sanitarnego zbiornika. Staw zostanie odmulony, oczyszczony, nastąpi wzmocnienie i profilowanie jego skarp. Zainstalowany będzie monitoring poziomu wody

Fundusze na renowację drugiego stawu pochodzą z dotacji ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi (150 tys. zł) oraz ze środków własnych Gminy Radomsko – również 150 tys. zł.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków stawy strzałków inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE