Jazda na zdrapkę to ryzykowna podróż

Jazda na zdrapkę to ryzykowna podróż Fot. Michał Kieruzel i Ireneusz Jędrzejczyk w programie Irka Staszczyka

Ciepła aura sprawiła, że właściciele motocykli tłumnie wyjechali na drogi swoimi jednośladami. Zwłaszcza w długi majowy weekend można było zauważyć więcej motocykli na drogach. Kierujący samochodami i motocyklami muszą przyzwyczaić się do wspólnej obecności na drodze.

Niestety dla wielu posiadaczy motorów jazda nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem i zasadami ruchu drogowego. Według policjantów z wydziału ruchu drogowego KPP w Radomsku, zdecydowanie najczęstszą przyczyną tych wypadków jest nadmierna prędkość. 

- Jeżeli ktoś na motorze jedzie ponad 200 kilometrów, to tak jakby wsiadł na motor a rozum zostawił w domu. Ważna jest rozwaga i też ubiór. Do jazdy takimi prędkościami są tory. Czysta nawierzchnia, opony rozgrzane i stan motoru: wymiana opon płynów hamulcowego chłodniczego - mówią w rozmowie na portalu Radomsko24.pl, Michał Kieruzel i Ireneusz Jędrzejczyk z Klubu Motocyklowy VC19 78 Chapter Przedbórz.

- Gdy opona ma ponad cztery czy pięć lat to już nie trzyma drogi – dodają.

Jest tzw. bezpieczna prędkość na motorze?

- Chyba takiej nie ma .Wszystko zależy od umiejętności kierującego i warunków atmosferycznych. Przykro patrzeć, jak często motocykliści jeżdżą na tzw. zdrapkę, czyli krótkie spodenki, koszulka polo, nawet klapki. Ktoś sądzi, że w takim stroju można podjechać kilometr do sklepu, ale na tym kilometrze wiele może się zdarzyć - podkreśla Ireneusz Jędrzejczyk.

11 czerwca Klub Motocyklowy VC19 78 Chapter Przedbórz zaprasza do udziału w ósmej edycji akcji zbiórki krwi „Motoserce”. 

W poniedziałek 8 maja gośćmi portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie” o godzinie 19.45 będą Michał Kieruzel i Ireneusz Jędrzejczyk z Klubu Motocyklowego VC19 78 Chapter Przedbórz.

Więcej o:
w temacie itek staszczyk michał mieruzel i ireneusz jędrzejczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE