Radomsko, Łódzkie 26.2o Niedziela, 21 Lipca 2019
ważne informacje
  • 08:07 Ograniczenie w dostawie ciepłej wody czytaj dalej
  • 16:07 Zagłosuj na Radomsko w konkursie Planete+ „Twoje miasto z góry” czytaj dalej

Jazda na orientację, czyli „Rowerowe zaczepki”

Sport i rekreacja
Beata Januszewska

Od poniedziałku, 8 lipca odbywały się rowerowe rajdy na orientację ph. „Rowerowe Zaczepki”, które zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku. Jeszcze dziś, od godziny 16 można wziąć udział w ostatnim rajdzie i sprawdzić swoje umiejętności. Baza rajdu zlokalizowana będzie przy krańcówce MPK na ul. Strażackiej (Sucha Wieś).

Poszukiwanie ukrytych w lesie i oznaczonych na mapach punktów kontrolnych spodobało się zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym cyklistom. Kilkukilometrowe trasy w okolicach Radomska wszyscy pokonywali bez większych trudności. Zadaniem uczestników było w jak najkrótszym czasie jadąc rowerem i posługując się dostarczonymi przez organizatora mapami i kompasami odnaleźć 5 znaków specjalnych (skalpów) ukrytych w terenie leśnym wokół bazy rajdu. 

Na zakończenie każdej rowerowej atrakcji, uczestnicy przy ognisku z humorem wspominali przygody z trasy rajdu oraz omawiali odgadnięte hasło dnia.

Dziś (12 lipca) ostatni, czwarty dzień rajdów - będzie zmiana bazy rajdu. Zamiast nad zbiornikiem wodnym na Wymysłówku – odbędzie się o godzinie 16.00 na krańcówce autobusu na Suchej Wsi.

komentarze