Radomsko, Łódzkie 25.2o Wtorek, 25 Czerwca 2019
ważne informacje
  • 19:06 Na ulicach Miłej i Krzywoustego nowa organizacja ruchu czytaj dalej
  • 12:06 Wakacje w mieście. Wydarzenia i imprezy dla dzieci czytaj dalej

Jasełka w PSP nr 5

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowali 20 grudnia wyjątkowe jasełka, w których znalazło się nawiązanie do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Za swój kunszt aktorzy zostali nagrodzeni owacją na stojąco.

Przedstawienie zostało przygotowane przez całą społeczność szkoły nr 5. Na sali gimnastycznej zgromadzeni byli rodzice, dziadkowie, rodziny oraz znajomi młodych aktorów. Jak podkreślali widzowie, jasełka zostały przygotowane na najwyższym poziomie. Wyrazem zachwytu widowni była długa owacja po zakończeniu występu. Starania dzieci i młodzieży docenił też prezydent Jarosław Ferenc.

- Jest mi bardzo przyjemnie uczestniczyć w tak pięknych jasełkach. Wyjątkowo podobało mi się nawiązanie do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Drodzy uczniowie, wasi rodzice i dziadkowie mogą być z was dumni. Włożyliście w przedstawienie bardzo dużo pracy, zaangażowania i pasji – mówił po zakończeniu jasełek prezydent Jarosław Ferenc.

Była to też okazja do złożenia świątecznych i noworocznych życzeń wszelkiej pomyślności dla całej społeczności szkolnej. Prezydent życzył wszystkim zgromadzonym rodzinnych, wesołych i pełnych miłości świąt, by w nowy rok wejść pełnymi sił i pozytywnej energii. Życzenia złożył też przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

komentarze