Jarosław Ferenc ostro odpowiada radnym z Koalicji Obywatelskiej

Fot. Klaudia Gajda

W piątek, 9 lipca w Urzędzie Miasta w Radomsku zwołano konferencje prasową. Prezydent Jarosław Ferenc postanowił odnieść się do zarzutów jakie w czwartek (8 lipca) stawiali mu radni z klubu Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o nowy basen w Radomsku i problemy z jego oddaniem do użytku.

- Szanowni radni, jeśli nie potraficie pomóc, to nie przeszkadzajcie – zaczął mocno Jarosław Ferenc.

Prezydent kłamstwem nazywa to, że radni nie byli informowani na temat prac na basenie. Jarosław Ferenc zapewnia, że za każdym razem byłem dostępny czy to na komisjach czy na sesjach udzielał informacji na jakim etapie jest budowa basenu w Radomsku.

- Radni kłamią, że nie wiedzieli o tym, ponieważ brali udział w komisjach, np. w listopadzie 2020 roku, gdzie widzieli jaki zakres prac jest zrobiony, a co jest jeszcze do zrobienia. Dziwi mnie też, że radni z tak dużym doświadczeniem nie znają prawa zamówień publicznych, nie wiedzą jak wybiera się wykonawcę i jak ten wykonawca został wybrany. Dziwi mnie również to, że nie wiedzą w jaki sposób prowadzi się proces inwestycyjny, ile trwają prace inwestycyjne. To obiekt bardzo duży, za 33 mln zł, bardzo skomplikowany – mówi Jarosław Ferenc, wskazując na pudła pełne dokumentacji dotyczącej budowy basenu.

Prezydent podkreślał, że nowy basen w Radomsku jest budowany bardzo szybko, jeden z najszybciej powstałych w Polsce.

– Od momentu wbicia łopaty w czerwcu 2019 roku, do momentu kiedy basen jest gotowy minęły dwa lata. Zarzut, że budowa tego obiektu trwa długo jest nieuprawniony – mówił prezydent.

Czytaj też: Prezydent jest odpowiedzialny za tę fuszerkę. Konferencja radnych opozycyjnych przy basenie „Aquara” w Radomsku

Prezydent podał także informację, że dziś (9 lipca) podpisany zostanie protokół odbioru między Urzędem Miasta a wykonawcą. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku przejmuje obiekt od poniedziałku. Wykonawca ma jeszcze kilka tygodni na poprawki kosmetyczne oraz czas na wymianę końcówki zjeżdżalni zewnętrznej.

– Mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje mieszkańcy będą mogli z obiektu skorzystać – mówił Ferenc.

Prawdopodobnie „Aquara” będzie otwarta dla wypoczywających w drugiej połowie sierpnia (możliwe, że będzie to około 20 sierpnia).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Aquara Radomsko Basen Radomsko Nowy Basen Radomsko Jarosław Ferenc Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE