Radomsko, Łódzkie 24.0o Piątek, 26 Kwietnia 2019
ważne informacje
  • 10:04 Majówka w Radomsku: koncerty, wystawy, obchody rocznicowe czytaj dalej
Autopromocja redakcja

Jarmark Powiatowy 2018 w parku Solidarności

Miasto
Beata Januszewska

W parku Solidarności w Radomsku 8 września w sobotę, odbył się Jarmark Powiatowy połączony z IV Dniem Organizacji Pozarządowych, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomsku.

W parku, gminy z powiatu radomszczańskiego zaprezentowały na swoich stoiskach rękodzieło tutejszych artystów oraz można było skosztować przepysznych wyrobów regionalnych. Dla dzieci animatorzy przygotowali wiele ciekawych zabaw. Zaproszono również kucharza i blogera Piotra Ogińskiego, który serwował danie z ziemniaka, czyli swój specjał.

IV Dzień Organizacji Pozarządowych to okazja do promocji dorobku i działań prężnie działających kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych oraz innych licznie działających na terenie powiatu radomszczańskiego stowarzyszeń, między innymi Radomszczańskiego Klubu Amazonek i Klubu Abstynenckiego Można Inaczej oraz Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym.

Na jarmarkowej scenie zaprezentowali się lokalni artyści i zespoły ludowe, między innymi zespół Karolina z Lgoty Wielkiej, zespół Kalina ze Strzałkowa, zespół Dziepółlanki z Dziepółci, zespół „Z okolic młyna” z gminy Wielgomłyny oraz soliści z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wiem Więcej oraz ze Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”.

Portal Radomsko24.pl był patronem medialnym Jarmarku Powiatowego.

komentarze