Jarmark Bożonarodzeniowy już od wtorku w Radomsku

Jarmark Bożonarodzeniowy już od wtorku w Radomsku Fot. mat. organizatora

Już we wtorek, 14 grudnia deptak od poczty do skrzyżowania z ul. Żeromskiego zamieni się w prawdziwe centrum świątecznych zakupów i zabawy. Wszystko za sprawą radosnego, kolorowego i pachnącego świętami Jarmarku Bożonarodzeniowego, organizowanego po raz pierwszy w Radomsku. Jarmark potrwa do niedzieli.

- W nietuzinkowej atmosferze, tuż przed Wigilią, będziemy mieli możliwość wybrać dobrą rybę i wędlinę na świąteczny stół, poczuć zapach prawdziwego piernika, skosztować potraw i wypieków, zrobić zapas pierogów z kapustą i grzybami, zasmakować najlepszego bigosu, rozgrzać się grzańcem z goździkami, kupić nalewki i miody, czy swojski chleb. Zapraszamy od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, a w sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 20.00 – mówi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Nie zabraknie także ręcznie wykonanych ozdób na choinkę czy stroików, a także wyrobów kowalstwa artystycznego. Ponadto swoje stoiska zapewnią lokalne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Świąteczny klimat dopełni żywa szopka, kolędowe karaoke, warsztaty ozdób świątecznych, wokalne występy dzieci ze szkół podstawowych oraz seniorów, a także kolędy i pastorałki w wykonaniu orkiestry dętej Expresja z Miejskiego Domu Kultury. 

Gwiazdą bożonarodzeniowego jarmarku będzie zespół Sound’nGrace, który wystąpi w niedzielę o godz. 17.00 podczas wigilijnego spotkania radomszczan.

Goście odwiedzający jarmark będą mogli na pamiątkę zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem w towarzystwie Śnieżynek lub skorzystać z fotobudki i okolicznościowej fotoramki.

Podczas trwania Jarmarku, ul. Reymonta będzie wyłączona z ruchu kołowego.

Więcej o:
radomsko jarmark świąteczny boże narodzenie jarmark bożonarodzeniowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE