Janusz Leon Wiśniewski gościem radomszczańskiej biblioteki

Janusz Leon Wiśniewski gościem radomszczańskiej biblioteki

5 marca o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku organizuje spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim, pisarzem i naukowcem, autorem wielu bestsellerowych powieści.

Janusz Leon Wiśniewski (ur. 18 sierpnia1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz. Magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (także UMK), doktor informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).

Od 1987 do 2018 roku, pracował we Frankfurcie nad Menem w międzynarodowej firmie informatycznej, zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest projektantem i autorem pierwszego w świecie programu do automatycznej translacji struktur w nomenklaturę chemiczną.

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią Samotność w Sieci, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. Teatr „Baltijskij Dom" w St. Petersburgu w Rosji zaadaptował i wystawił spektakl na podstawie Samotności w Sieci (premiera 2009 rok).

Jest autorem wielu powieści (między innymi: Los powtórzony, Bikini, Grand, Na Fejsie z moim synem), zbiorów opowiadań (między innymi: Zespoły napięć, Moje historie prawdziwe), esejów (Czy mężczyźni są światu potrzebni? Intymna teoria względności, Sceny życia za ścianą), a także rozpraw popularno-naukowych. Jest także autorem książek dla dzieci, takich jak Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa, Marcelinka Cecylka i pan Genomek. Bajka mocno genetyczna, Uczucia.

Jego ostatnia książka to zbiór poruszających opowiadań pt. Stany splątane.

Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. Między innymi we Włoszech, Rosji, Chinach, Turcji, Holandii, Belgii, Rumuni, Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.

Obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem oraz w Gdańsku.

Więcej o:
mbp mbp radomsko biblioteka w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE