Janusz Kucharski wygrał turniej recytatorski w Ostrołęce

Przez trzy dni (26 - 28 czerwca) w Ostrołęckim Ośrodku Kultury odbywał się finał 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym sukces zanotował radomszczanin Janusz Kucharski.

Przez trzy dni (26 - 28 czerwca)  w Ostrołęckim Ośrodku Kultury odbywał  się finał 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, na którym sukces zanotował radomszczanin Janusz Kucharski.
fot. MDK
Organizatorem konkursu było Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Finał konkursu został przeprowadzony w czterech turniejach: recytatorskim, wywiedzione ze słowa, poezji śpiewanej i teatrów jednego aktora.

Janusz Kucharski zwyciężył w kategorii dorosłych. Oprócz radomszczanina jury przyznało takie wyróżnienie czterem innym recytatorom.  Janusz Kucharki reprezentował Scenę Poetycką Młodych MDK w Radomsku, prowadzoną przez Małgorzatę Wesołowską.

Recytatorów oceniało jury w składzie Irena Jun, Krystyna Maksymowicz, Bożena Suchocka, Grzegorz Stawiak, Marek Wawrzkiewicz. W konkursie recytatorskim startowało 50 wykonawców  (29 w kategorii młodzieży szkolnej i 21 w kategorii dorosłych).


Więcej o:
konkurs recytatorski janusz kucharski mdk miejski dom kultury
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE