Jan Pawlikowski nie jest już urzędnikiem wyborczym w Radomsku. Złożył rezygnację

Jan Pawlikowski nie jest już urzędnikiem wyborczym w Radomsku. Złożył rezygnację

Jan Pawlikowski złożył rezygnację z funkcji urzędnika wyborczego w Radomsku. Poinformował o tym w programie „Staszczyk Niezależnie” emitowanym na portalu Radomsko24.pl. Jan Pawlikowski podjął taką decyzję, ponieważ – jak podkreśla, nie godzi się na organizację wyborów prezydenckich w dobie epidemii koronawirusa.

Rezygnację z funkcji urzędnika wyborczego Jan Pawlikowski złożył we wtorek. W piątek 17 kwietnia 2020 r. zgodę na rezygnację wyraził dyrektor Delegatury Państwowej Komisji Wyborczej w Piotrkowie Trybunalskim.

- Dyrektor przyjął ze zrozumieniem moją rezygnację i od jutra (18 kwietnia 2020 r. - dop. aut.) nie jestem już urzędnikiem wyborczym miasta Radomska – mówi Jan Pawlikowski.

Dlaczego Jan Pawlikowski podjął decyzję o rezygnacji z funkcji?

- Po prostu czułem dyskomfort uczestniczenia w czymś, co mi nie odpowiada, z czym się nie zgadzam. Nie zgadzam się z prowadzeniem działań zmierzających do przeprowadzenia wyborów w sytuacji kiedy uważam, że te nie powinny się w tym terminie odbyć. Trudno być urzędnikiem, kiedy się działa niezgodnie ze swoim sumieniem. To jest wyłącznie moje zdanie. Nie zakładam, że te wybory nie mają prawa się udać – podkreśla Jan Pawlikowski.

Obejrzyj rozmowę z Janem Pawlikowskim- gościem programu „Staszczyk Niezależnie”.

Więcej o:
urzędnik wyborczy radomsko jan pawlikowski rezygnacja wybory 2020
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE