Jakie zamki stosuje się w hotelach?

Jakie zamki stosuje się w hotelach?

Jeśli ktoś poszukuje nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych rozwiązań rozwiązań pod względem zamków w drzwiach to powinien sprawdzić również to w jakiego rodzaju zamki są obecnie montowane w hotelach. Czym się one wyróżniają i dlaczego warto rozważyć tego typu technologię?

Nowoczesne zamki na kartę

Współcześnie dużą popularnością w hotelach cieszą się wygodne zamki obsługiwane za pomocą elektronicznej karty dostępu. Wystarczy przyłożyć taką kartę do zamka, aby móc zwolnić mechanizm blokujący i uzyskać dostęp do wnętrza pokoju hotelowego. Zamki tego typu można spotkać wśród różnych producentów, są nimi także SALTO zamki i inne.

Ta technologia cieszy się popularnością ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także ze względu na dużą wygodę. Szczególnie w odniesieniu do tego, że nie ma potrzeby, aby manipulować kluczem w zamku, a wystarczy jedynie zbliżenie karty do czytnika w drzwiach. Same drzwi zatrzaskują się automatycznie, więc tutaj też można mówić o komforcie ich użytkowania.

Warto dodać, że instalacja takiego typu zamka powinna być przeprowadzona pod okiem doświadczonego ślusarza. Firma ABC Zabezpieczeń zatrudnia ekspertów, którzy kompleksowo zamontują tego typu zamki. Po więcej informacji warto udać się na stronę https://www.abc-zabezpieczen.pl/

Ciekawe rozwiązania przy zamkach hotelowych

Warto zauważyć, że w większości nowoczesne zamki hotelowe pozwalają na dużą elastyczność pod względem konfiguracji. Można na przykład ograniczyć dostęp do pokoju w określonych godzinach lub umożliwić dostęp dla obsługi. Co wydaje się całkiem sensownym rozwiązaniem, które można z powodzeniem zastosować nawet w prywatnym domu. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację w której goście otrzymują kartę, która umożliwi im dostęp tylko do wybranych przez gospodarza pomieszczeń w domu.

Ciekawe jest też to, że zamek może być podłączony do systemu monitoringu oraz można uzyskać szczegółowe informacje o tym kto i o której godzinie otwierał konkretne drzwi. Warto też dodać, że zamki mogą być zasilane zarówno z sieci, jak i na baterie.

W przypadku awarii zasilania goście mogą w dalszym ciągu korzystać z drzwi, a informacja o rozładowującej się baterii poinformuje właściciela znacznie wcześniej. Warto jeszcze dodać, że zamiast karty można zdecydować się na dostęp do pokoju za pomocą własnego smartfona.

Niektóre modele zamków działają z wykorzystaniem Wi-Fi lub Bluetooth. Tak więc wystarczy mieć w kieszeni smartfon z którym zwykle praktycznie nigdy się nie rozstajemy, aby po prostu dostać się do wnętrza pomieszczenia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE