Jakie właściwości posiada olej Kahai?

Jakie właściwości posiada olej Kahai?

W kosmetykach służących do pielęgnacji skóry można napotkać wiele olejków pochodzenia roślinnego, które cieszą się ogromną popularnością. Są one szeroko użytkowane, gdyż mają wiele dobroczynnych składników odżywczych. Ostatnim odkryciem w branży kosmetycznej okazał się olej Kahai. W naszym artykule przeczytasz, dlaczego warto go stosować.

Skąd wzięła się popularność oleju Kahai?

Omawiany olej jest pozyskiwany z Cacay – gatunku drzew wywodzącego się z Ameryki Południowej. Był stosowany w kosmetyce już od jakiegoś czasu, ale największą popularność zdobył dopiero w 2020 roku. Za sprawą modelki Mirandy Kerr, która była gwiazdą m.in. Victoria’s Secret, produkt stał się prawdziwym hitem. Gwiazda wypromowała ten składnik i można tylko zastanawiać się, czemu wcześniej nie był popularny. Od niedawna jest stałym składnikiem najlepszych sklepów z produktami kosmetycznymi, gdyż niewiele składników ma aż tak wyjątkowe działanie.

Jakie witaminy zawiera olej Kahai?

Olej zasłynął głównie dzięki bogactwu wyjątkowo przydatnych składników odżywczych. Ma on wysokie stężenie retinolu w postaci witaminy A. Bierze on udział w opóźnianiu procesów starzenia, więc jest idealnym środkiem na przeciwdziałanie zmarszczkom. Produkt zawiera także naprawdę dużo witaminy E.

Szacuje się, że jest jej aż o 50% więcej w popularniejszym oleju arganowym! Oprócz tego olej posiada duże stężenie stosunkowo słabo znanej witaminy F. Ma ona działanie przeciwzapalne, przyspiesza regenerację podrażnień i ran, a także pomaga łagodzić zmiany trądzikowe. Bogactwo witamin sprawia, że olej warto wypróbować.

Inne składniki, które można znaleźć w oleju Kahai

Witaminy to nie jedyny dobroczynny składnik oleju. Ma on w składzie także wiele kwasów. Jednym z nich jest ten linolowy. Odznacza się on działaniem nawilżającym, co w połączeniu z przeciwdziałaniem podrażnieniom sprawia, że olej jest świetny do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Oprócz tego produkt zawiera kwasy stearynowy i mirystynowy. Poprzez utworzenie na skórze ochronnej warstwy, zabezpieczają one przed utratą wody, a także bronią przed zanieczyszczeniami. Kwasy te mają też działanie oczyszczające, dzięki czemu nadają się do codziennego usuwania brudu.

W jaki sposób może być stosowany olej Kahai?

Olej Kahai może być stosowany punktowo w swojej czystej postaci. Zazwyczaj nakłada się go wówczas na konkretne miejsca, gdzie ma działanie łagodzące lub nawilżające. Może też jednak wystąpić jako składnik kremów, serum czy balsamów. Nadaje się bowiem do stosowania na całe ciało, nie tylko na twarz. Może być świetnym kosmetykiem do odżywiania dłoni, stóp, ale też paznokci. Stosowanie wykracza jednak poza wykorzystanie wyłącznie na ciele. Produkt sprawdzi się również na włosy, wzmacniając je od cebulek i odżywiając zniszczone końcówki.

Olej Kahai, mimo że nadal mniej popularny od niektórych preparatów, wyróżnia się bogactwem składników odżywczych. Warto wypróbować ten kosmetyk i na własnej skórze przekonać się o jego skuteczności!

Informacje zaczerpnięte z: https://alkmie.com/Olej-Cacay-Kahai-czym-jest-i-jakie-ma-wlasciwosci-blog-pol-1627138844.html

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE